DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Cyperus Papyrus Papirus Egipski

Kod produktu: CYPERUS
Cena: 59.99 PLN
Adres e-mail

Cyperus Papyrus - papirus egipski sadzonki

Sadzonki z doniczki 3l, dla bezpieczeństwa wysyłamy bez doniczek.

ROŚLINA TROPIKALNA SZYBKOROSNĄCA. CYPERUSA PRZYCINAMY DO WYSYŁKI, NIE MOŻE PRZEKROCZYĆ GABARYTÓW PACZKI.

Cyperus Papyrus to przepiękna duża odmiana papirusa.  W dobrych warunkach jego wysokość może przekroczyć 200cm.  W ogrodzie doda egzotycznego akcentu, idealny do oczek i stawów. 

Dekoracyjny papirus do ogrodu i w oczku wodnym

Cyperus papyrus szybko rozrasta się, potrzebuję tylko mocnego podlewania lub stałej wilgotności w strefie przybrzeżnej. Nie ma szczególnych wymagań dotyczących ziemi, poza tym, że powinna dobrze chłonąć wodę. Papirus nilowy lubi też raczej wysokie temperatury – latem powinno to być 20°C, a nawet więcej, zimą za to roślina powinna odpocząć w nieco niższej temperaturze, ale powinna mieć chłodniej niż 10°C. 

Nie można dopuszczać do przeschnięcia bryły korzeniowej, bo liście szybko zaczną brązowieć i zasychać. Poza odlewaniem, papirus można regularnie zraszać.

Jeśli dysponujemy ogrodem z oczkiem wodnym, na lato możemy papirus do niego przenieść. Pamiętajmy jednak, żeby roślinę wziąć z powrotem do domu przed nastaniem pierwszych przymrozków. Papirus szybko się rozrasta i łatwo rozmnaża, więc możemy poświęcić część roślin na obsadzenie oczka wodnego, trzeba się jednak liczyć z tym, że będzie to uprawa jednoroczna - papirusy nie przetrwają zimy na zewnątrz.  Doniczkę z papirusem możemy też wynieść latem na balkon lub na taras, ale nie zapominajmy o regularnym i obfitym podlewaniu.

Przesadzanie i rozmnażanie papirusów egipskich

W odpowiednich warunkach papirusy szybko rozrastają się, dlatego powinno się je przesadzać nawet kilka razy w ciągu sezonu.

Przy okazji możemy podzielić rośliny, uzyskując nowy materiał.

Sadzenie papirusu nilowego

Sadzonki sadzimy w oczku w pojemnikach lub bezpośrednio w dnie w przypadku stawu. Głębokość sadzenia to od 0 do 30cm Podłoże przygotowujemy z mieszanki piachu czarnej ziemi i gliny proporcja okolo 1/1/1 glinę można pominąć. Donice dopasowujemy do wielkości bryły korzeniowej rośliny zaczynając od 10-20 litrowych. Do podłoża dodajemy nawóz uniwersalny typu osmocote lub koreczki dostępne w sekcji nawozy do roślin.

Sprawdź również dostępne nawozy do roślin wodnych, dzięki którym będą szybko i pięknie wzrastać w Twoim zbiorniku!


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.