DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

5 x Ślimak do oczka Błotniarka Stawowa Oczyszcza oczko wodne

5 x Ślimak do oczka Błotniarka Stawowa Oczyszcza oczko wodne

Kod produktu: Lymnaea stagnalis
Cena: 29.99 PLN
Dostępna ilość: 49
Czas realizacji: 2 dni
Ilość sztuk: 

Błotniarka Stawowa Lymnaea stagnalis

CENA DOTYCZY 5 SZT ŚLIMAKÓW

 

Oferowane przez nas Błotniarki są bardzo dobrze zapakowane  (W RĘKAWY Foliowe Z WODĄ Z NABITYM TLENEM) oraz zabezpieczone na czas transportu.

Ślimak Błotniarka Stawowa (Lymnaea stagnalis) to popularny gatunek ślimaka wodnego, który często spotyka się w oczkach wodnych, stawach i wolno płynących rzekach. Ma wydłużone, stożkowate ciało, osiągające długość od 3 do 6 centymetrów. Jego skorupa jest stożkowata, zwinięta spiralnie i ma barwę żółtawo-brązową lub ciemnobrązową. Charakterystyczną cechą Ślimaka Błotniarka Stawowa są dwa czułki na głowie, które pomagają mu w odnajdywaniu pożywienia oraz w odbieraniu bodźców z otoczenia.

 

Występowanie i środowisko PL

Występuje w Europie, Azji i Ameryce Północnej. W Polsce występuje na terenie całego kraju poza obszarami górskimi. Ślimaka tego można znaleźć w stawach, jeziorach, a także wodach wolno płynących.

 

Tryb życia i zachowanie

Ślimak Błotniarka Stawowa (Lymnaea stagnalis) ma interesujący tryb życia, który obejmuje różne aspekty dotyczące jego odżywiania, rozmnażania i zachowania. Błotniarka stawowa żywi się głównie glonami, detrytusem (martwymi roślinami i organicznymi resztkami). Jest to bardzo przydatne, ponieważ pomaga w utrzymaniu czystości wody w oczku wodnym, kontrolując wzrost glonów i usuwając martwe rośliny. Ma zdolność poruszania się po dnie oczka wodnego, po powierzchni wody i nawet wzdłuż roślin wodnych.

 

Posiada stopę, która umożliwia jej przesuwanie się i przytwierdzanie do różnych powierzchni. Błotniarka stawowa oddycha za pomocą skrzeli, które znajdują się w jej płaszczu. Skrzela pozwalają jej pobierać tlen z wody, umożliwiając przetrwanie pod wodą. Jest hermafrodytą, posiada zarówno narządy płciowe samca, jak i samicy. Podczas rozmnażania może dochodzić do wymiany nasienia między dwoma osobnikami.

 

Jaja są składane w żółtej galaretowatej mazi, która przywiera do różnych powierzchni w wodzie. Po pewnym czasie z jaj wylęgają się małe ślimaczki. Błotniarka stawowa jest aktywna głównie w nocy, kiedy wypływa z ukrycia i poszukuje pożywienia. W ciągu dnia może chować się w swojej skorupie lub ukrywać się wśród roślin wodnych lub na dnie. Jest również wrażliwa na zmiany warunków środowiskowych, takie jak temperatury lub jakość wody, i może reagować na nie przez zmiany w swoim zachowaniu.

 

Rośnie w relatywnie umiarkowanym tempie. Tempo wzrostu ślimaka zależy od wielu czynników, takich jak dostępność pożywienia, jakość wody, temperatura, ilość światła i warunki środowiskowe. Ślimaki Błotniarki Stawowe osiągają dojrzałość płciową w wieku około 10-12 miesięcy. Wcześniej, jako małe ślimaczki, szybko rosną i osiągają pewną rozmiarów, ale nie jest to tak szybkie jak w przypadku niektórych innych gatunków ślimaków. W sprzyjających warunkach, gdzie zapewnione są odpowiednie pożywienie i warunki życia, Błotniarka Stawowa może osiągnąć pełny rozmiar dorosłego ślimaka w ciągu 1-2 lat. Jednak tempo wzrostu może być różne w zależności od środowiska i warunków, w jakich żyje.

Długość: 3-6 cm.   Długość życia: około 3 lat.

 

Pożywienie

Pokarm (plankton) pobiera z wody, odfiltrowując go.

Błotniarka żywi się mikroorganizmami i zawiesiną szczątków organicznych unoszących się w spokojnej wodzie, których średnica nie przekracza 0,05 mm. Wchłania je razem z wodą, która jednocześnie dostarcza jej niezbędnego do życia tlenu.


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

Małże do oczka wodnego: szczeżuja pospolita

 

 

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.