DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Języcznik zwyczajny Phyllitis scolopendrium

Kod produktu: Phyllitis scolopendrium
Cena: 19.99 PLN
Czas realizacji: 3 dni
Adres e-mail

Języcznik zwyczajny o nietypowych liściach i kwiatach

Cena dotyczy 1 sadzonki doniczki

Dla bezpieczeństwa wysyłamy bez doniczek

 

Języcznik Zwyczajny  tworzy krótkie, podziemne kłącza. Dorasta zwykle od 15 do 60 cm wysokości. Niepodzielne liście są duże i szerokie. Roślina jest zimozielona.

Liście są krótkoogonkowe, skórzaste, językowate, mają sercowatą nasadę, wierzchołek jest zaostrzony, o długości do 60 cm. Wierzch błyszczący, spód mocno unerwiony z kupkami zarodni.

Zarodniki o jasnobrązowej barwie dojrzewają okresie od lipca do września. Języcznik zwyczajny dodatkowo często spotykany jest w pomieszczeniach jako roślina doniczkowa.

Uzywany w zielarstwie / ziołolecznictwie. W liściach języcznika znajdują się substancje bioaktywne, ktre wspomagają układ trawienny i wydalniczy.

Poprawiają pracę wątroby, żołądka i jelit a także działają moczopędnie. Przyczynia się zatem do odtruwania organizmu z substancji toksycznych. 

Stsowano też napar z języcznika jako sposób na biegunkę i dolegliwości żółądkowe. W starożytności pito wino z języcznika jako antydotum na ukąszenie węża.

Uprawa Phyllitis scolopendrium

Paproć najlepiej rośnie w miejscach lekko zacienionych, wolnych od bezpośredniego działania promieni słonecznych. Optymalne są podłoża gliniasto-żwirowe, przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne.

W uprawie pojemnikowej roślina dobrze rośnie w glebie torfowej. Nie powinno się dopuszczać do wysuszenia podłoża.

Od maja do września języcznik należy nawozić. Można go rozmnażać przez podział. Odmiany botaniczne rozmnażane przez zarodniki nie powtarzają cech roślin matecznych.

Języcznik Zwyczajny jest stosunkowo łatwy w uprawie, ale ważne jest odpowiednie nawożenie i podlewanie.

Ciekawostki

To gatunek wskaźnikowy starych lasów.

Rośliny tej niegdyś używano do leczenia padaczki, gruźlicy, biegunek oraz kaszlu.

Paproć ta jest objęta ścisłą ochroną gatunkową. Zagrożeniem dla gatunku jest człowiek, który wykopuje roślinę do celów przyozdobienia ogrodów i cmentarzy.

W ofercie sklepu Wodne Rośliny znajdują się również profesjonalne nawozy do roślin ogrodowych

 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.