Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Onowodek dwukłosowy Aponogeton distachyos

Kod produktu: Aponogeton
Cena: 28.9 PLN
Dostępna ilość: 48
Ilość sztuk: 

Onowodek dwukłosowy Aponogeton distachyos Pachnący 

 

Cena dotyczy 1 sadzonki

Nietypowa roślina jak na polskie warunki. Kwitnie jako pierwsza wczesną wiosna tworząc przepiękne biało-kremowe kwiatostany w kształcie litery V. Kwiaty bardzo ładnie i wyraźnie pachną. Kwiatostany osiągają do 4,5cm długości. Roślina ta jest jadalna, w swojej ojczyźnie Afryce spożywa się jej kwiaty jak i inne części . Po wiosennym okresie kwitnienia roślina latem przechodzi w stan spoczynku by na początku jesieni ponownie zakwitnąć. Przy łagodnej zimie kwiaty mogą sporadycznie pojawiać się aż do wiosny. W oczku uprawiamy tą piękną roślinie w pojemnikach z żyznym podłożem.

 

Sadzimy ja na głębokości 40-80cm. W zimie cebulka musi znajdować się poniżej strefy lodu. Roślina lubi zimną wodę i latem przechodzi w spoczynek, może wtedy całkowicie stracić liście, jednak jak tylko ustaną letnie upały z bulwki wyrosną nowe oraz pojawia się jesienne kwiaty.

 

Roślina ta posiada liście pływające z ogonkiem o długości 1m. Blaszka liściowa osiąga długość do 23 cm i szerokość do 7,5 cm (w oczku jest zwykle mniejsza) koloru zielonego. Pęd kwiatowy długości do 80 cm pogrubiony pod kwiatem. Kwiatostan z dwoma kłosami o długości do 4,5 cm. Kwiaty rozłożone jednostronnie w dwóch rzędach z jednym dużym i białym listkiem okwiatu z 8 - 16 pręcikami . Nasiona o wielkości 17 x 5 mm.

 

Sadzenie 

 

Onowodek ma wymagania podobne do lilii wodnych. Tak więc przy jego sadzeniu stosujemy to samo podłoze oraz nawozy. Link do bloga >>>SADZENIE LILII WODNYCH<<< 

Jedyna różnica to wielkość donicy. Wystarczy pojemniek 5-10l. 

Nawozy do lilii wodnych jak i innych roślin pod tym linkiem >>>NAWOZY<<<

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 300 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 


 

© 2020 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.