DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Grążel Żółty

Kod produktu: Nuphar
Cena: 19.99 PLN
Dostępna ilość: 11
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

Grążel żółty - roślina o pływających liściach

Cena dotyczy 1 sadzonki/kłącza.

Grążel żółty to piękna roślina o liściach pływających i kłączu zakorzenionym w dnie na głębokości nawet do kilku metrów. Liście grążela są duże, regularne, płasko leżą na wodzie i bardzo przypominają liście grzybieni. Kwiaty  są  żółte, o dużym znamieniu i pięciu niewielkich płatkach.

 

Nuphar Lutea kwitnie od maja do września, zapylany jest przez muchówki, czasami jest samopylny. Podczas dojrzewania owoce oddzielają się od szypułki, przez jakiś czas są unoszone przez wodę i dopiero pękają. Nasiona jajowatego kształtu, brunatne, otoczone galaretowatym śluzem, w którym znajdują się pęcherzyki powietrza umożliwiające ich unoszenie się na wodzie. Roślina rozsiewana przez wodę (hydrochoria). Rozmnaża się także wegetatywnie przez kłącze.

 

Grążel żółty często nazywany jest grzybieniem żółtym.

To roślina o dużej wartości ekologicznej, która pełni ważną rolę w ekosystemach wodnych.

Liście pływające zapewniają schronienie i kryjówkę dla małych zwierząt wodnych, natomiast kwiaty i owoce stanawią pożywienie dla ptaków wodnych i ryb.

 

Mimo, że grążele żółte ( Nuphar Lutea) są często mylone z liliami wodnymi, to nie należą do ich rodziny.

Grzybienie żółte należą do rodziny grzybieniowatych, która jest blisko spokrewniona z liliami wodnymi, ale wyróżnia się innymi cechami morfologicznymi, takimi jak budowa kwiatów czy liści.

Podobieństwo między grzybieniem żółtym a liliami wodnymi wynika z ich kolistych liści pływających i okazałych żółtych kwiatków, ale należy pamiętać, że to dwie różne rośliny z różnych rodzin botanicznych.

 

Nuphar Lutea - jak sadzić?

 

Grążelę żółtą sadzimy w duze donice najlepiej 15-20l.

Na początku dobrze postawić je trochę płycej, woda jest cieplejsza i pozwala to na szybszą aklimatyzację.Gdy roślina sie rozrośnie, stopniowo zanurzamy ją na docelową głębokość.

 

Ziemia powinna być żyzna najlepiej z dodatkiem nawozu osmocote o przedłuzonym działaniu do lilii wodnych. 

Sprawdź również nawozy do roślin wodnych dostępne w ofercie. 

 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 


OSTATNIO PRZEGLĄDANE PRODUKTY

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.