DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Trytoma Limelight płonąca pochodnia żółta DUŻA DONICA

 

W naszej ofercie znajdziesz również inne rośliny do ogrodu . Zapraszamy!

Trytoma Limelight płonąca pochodnia żółta DUŻA DONICA

Kod produktu: Kniphofia
Cena: 34.9 PLN

AKTUALNIE ROSNĘ...

Adres e-mail

Trytoma Limelight - przepiękna ozdoba ogrodu

Cena dotyczy kilkupędowej rosliny z donicy 4-5l.

 

Trytoma cytrynowa to bardzo oryginalna i egzotycznie wyglądająca roślina. Z racji niezwykłych kwiatostanów nazywana jest płonącą pochodnią.Tworzy kępy soczystozielonych liści. W czasie kwitnienia pęd z kwiatostanem ma do 70 cm wysokości. Nie wytwarza rozłogów, nie jest ekspansywna.

Płonąca pochodnia Trytoma Limelight

Niezwykłe są kwiatostany tej rośliny. Mają maczugowaty kształt i składają się z niewielkich rurek. Ich zabarwienie jest cytrynowożółte. Kwiatostany te znajdują się na szczycie długiego pędu, a ich wygląd porównywany jest do płonącej pochodni.

 

Kwitnie przez całe lato, od czerwca do października. Przekwitłe kłosy warto obcinać, aby roślina mogła na ich miejscu wytworzyć nowe kwiatostany.

 

Trytoma cytrynowa jest długowieczną byliną i rośnie w tym samym miejscu przez wiele lat. Najlepiej, żeby było ono nasłonecznione, z glebą przepuszczalną, żyzną i umiarkowanie wilgotną. Najlepsze są stanowiska osłonięte, np. przy murze, ścianie budynku itp.Jest to gatunek odporny na choroby i szkodniki. Należy go zabezpieczać przed mrozem.

Uprawa trytomy groniastej w donicy lub w ziemi

Sadzić należy na lekkich, przepuszczalnych, w miarę żyznych glebach. Trytoma Limelight uwielbia słońce i ciepłe stanowiska, gdzie w lecie utrzymywana jest umiarkowana wilgotność, a w zimie panuje susza. Jeśli w ogrodzie dominuje gleba ciężka, mokra i gliniasta należy zastosować drenaż przed sadzeniem trytomy (w dole wykopanym pod sadzonki na dnie należy umieścić gruby żwir lub potłuczone donice ceramiczne na dnie, a wyżej zastosować kompost wymieszany z piaskiem).

 

Dla zabezpieczenia przed dostawaniem się wody do wnętrza karpy warto związać wszystkie liście podnosząc je do góry i związując sznurkiem lub spinając gumką recepturką. Nie należy okrywać trytomy groniastej na zimę materiałami nieprzewiewnymi, np. folią gdyż liście bardzo łatwo zaczynają gnić.

 

Na okres zimowy dla dobrego zimowania trytoma wymaga gleby przesuszonej, która nie zatrzymuje dużej ilości wody z jesiennych opadów deszczu, gdyż to właśnie nadmiar wody przyczynia się do gnicia jej korzeni zimą. Trytoma jest mrozoodporna dla większości regionów Polski poza północnym wschodem, gdzie wymaga okrywania, w pozostałych częściach kraju zadbać należy jedynie o ograniczenie ilości wody na okres zimowy poprzez zapewnienie drenażu oraz przepuszczalnej gleby na etapie sadzenia.

Gdzie możemy wykorzystać trytomę cytrynową

Polecana jest do upiększania rabat w kompozycjach z innymi roślinami, ładnie prezentuje się w otoczeniu oczka wodnego jak również w towarzystwie kamieni w ogrodach skalnych oraz na słonecznych rabatach. Najlepiej wyglądają rośliny sadzone w grupach po kilka sztuk (wówczas sadzimy w ilości 5 sztuk na 1 m²) lub pojedynczo jako solitery.

Nawożenie trytomy

Rośliny te sadzimy w miejscach nasłonecznionych. Choć mogą też rosnąć w półcieniu, jednak mniej obficie wtedy kwitną. Gleba powinna być przepuszczalna i żyzna.

 

Rośliny nawozimy nawozem typu osmocote do roślin kwitnących i lilii wodnych. Nasze nawozy do roślin znajdziecie pod załączonym linkiem.


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN
+48 795-688-594

 

transport

RUSZYŁA SPRZEDAŻ

        NA SEZON 2023

 


 

© 2023 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.