DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Ciemiernik Biały Helleborus Niger Róża Bożonarodzeniowa

Kod produktu: Helleborus
Cena: 16.99 PLN
Dostępna ilość: 218
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

CIEMIERNIK BIAŁY NIGER HELLEBORUS NIGER 


Cena dotyczy sadzonki z doniczki P9

 

Ciemiernik Biały Helleborus Niger jest gatunkiem rośliny wieloletniej z rodziny jaskrowatych. Polską nazwę zawdzięcza białym kwiatom, jednak nazwa łacińska oznacza czarny-od ciemnobrunatnego do czarnego koloru korzeni. Roślina dorasta do wysokości 25-30 cm, zaś kwiaty osiągają od 3-8 cm średnicy i mają barwę białą (niekiedy czerwienieją podczas owocowania).
Róża bożonarodzeniowa kwitnie od listopada do kwietnia.

Biała róża bożonarodzeniowa- Stanowisko:

Najlepiej rośnie na częściowo zacienionych stanowiskach, na glebach dostatecznie wilgotnych, próchniczych po gliniaste.
Ciemiernik biały Helleborus Niger lubi stanowisko półcieniste (pod drzewami, wśród krzewów), rośnie pojedynczo lub w małych grupach w ogródkach naturalistycznych lub wokół oczka wodnego jako przybrzeżna roślina dekoracyjna.

 
UWAGI:
Warto pamiętać, aby Ciemiernika zbyt często nie przesadzać. Posiada on bardzo głęboki system korzeniowy, który jest wrażliwy na uszkodzenia.
Ciemiernik biały jest w pełni mrozoodporny. Późną jesienią lub wczesną wiosną można przyciąć wszystkie brzydkie liście tuż przy ziemi. Dzięki temu uchronimy młode pędy przed chorobami. Zachowamy także ładny wygląd rośliny.


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.