Osoka Aloesowata

 

DO ZAMÓWIENIA DOŁĄCZAMY KRÓTKI

OPIS- WSKAZÓWKI SADZENIA ROŚLIN :)

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU

KAŻDA ROŚLINKA OPISANA OSOBNO WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU Z IDENTYFIKACJĄ :)

Osoka Aloesowata

Cena: 3 PLN
Dostępna ilość: 100
Ilość sztuk: 

Osoka Aloesowata​
Cena dotyczy 1 Sadzonki

 

Osoka jest mrozoodporna - na początku umieszczamy ją w plytkiej wodzie do 40cm, najlepiej zabezpieczyc tak by nie wyplynela na głeboką wodę

Mozna przywiązac sznurkiem albo przycisnac kamieniem listek. Osoka na zimę opada na dno i jezeli nie bedzie miala dostepu do swiatla moze nie wyplynac dlatego na poczatek na plytkie miejsca potem się sama rozmnoży i będzie pływać gdzie jej pasuje

 

Osoka powinna byc cala zanurzona przy sadzeniu, potem wyjdzie sama

Roślina ta swobodnie pływa na powierzchni stawów czy płytkich i spokojnych jezior. Jest mrozoodporna, a dzięki rozłogom tworzy wielkie kolonie i masowo porasta zbiorniki wodne przy brzegach. Osoka aloesowata może również zasiedlać płynące zbiorniki wodne, gdzie na większych głębokościach jest często zakorzeniona na dnie. Roślina ma długie, spiczaste liście, które kształtem przypominają nieco liście aloesu; również przez to, że na ich brzegach wyrastają kolce. Są one wąskie i lancetowate, zebrane w rozety i cechują się brązowozielonym kolorem. Od połowy maja do sierpnia można dojrzeć drobne, białe kwiaty osoki.

Roślina jest łatwa w uprawie, gdy zapewni się jej odpowiednie warunki. Bylina wodna nie tylko potrzebuje płytkiego zbiornika z odpowiednią dawką osadów organicznych, ale także dużej ilości światła. Głębokość wody powinna wynosić od 30 do 60 cm. Osoka aloesowata jest również bardzo odporna na wszelkie szkodniki i choroby. Ze względu na silną mrozoodporność doskonale odnajduje się w polskim klimacie.

Roślina szybko sama się rozprzestrzenia, dlatego wiosną można usuwać brzydsze okazy i nieco przerzedzać gęstą kolonię. Rozmnaża się poprzez oddzielanie młodych odłogów latem.

Dekoracyjne, spiczaste liście osoki czynią ją doskonałą ozdobą oczek wodnych. Chętnie jest uprawiana w przydomowych ogrodach i parkach ze względu na łatwość uprawy. Innym zastosowaniem osoki aloesowatej jest pasza dla zwierząt hodowlanych – ponieważ szybko się rozprzestrzenia i łatwo rozmnaża, jest stosunkowo tania i nieskomplikowana w hodowli. Doskonale nadaje się również do wytwarzania nawozu. Z powodu swoich zastosowań można osokę uprawiać przemysłowo.

 


UWAGA!!!

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

W okresie wczesnowiosennym większość bylin pozbawiona jest części nadziemnej.. Stopień rozwoju jest ściśle związany z indywidualnymi cechami gatunku.

Niektóre rośliny wymagają do prawidłowego wzrostu ciepłych nocy występujących w naszym klimacie w okresie maja/czerwca, inne zaś intensywnie rozwijają się już w marcu.

 Żywa część rośliny pozostaje pod ziemią. Kupując rośliny w okresie wczesnowiosennym (marzec - kwiecień) należy mieć świadomość, że większość z nich jest wówczas w fazie uśpionej.

Sadzonki takie zwykle nie posiadają jeszcze liści i pędów lub dopiero zaczynają się one rozwijać


OSTATNIO PRZEGLĄDANE PRODUKTY

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.