ZESTAW ROŚLIN PŁYWAJĄCYCH DO OCZKA WODNEGO 11 GATUNKÓW - 57 SADZONEK

 

 

1.Wywłócznik Okółkowy 

Wywłócznik jest dobrym natleniaczem wody, oraz daje schronie drobnym zwierzętom wodnym. MROZOODPORNY Rodzima natleniająca, oczyszczajaca i dekoracyjna roślina podwodna. Zalecana głębokość sadzenia 30-60 cm. Rozrasta się szybko. Kępy wywłócznika okółkowego są doskonałym tarliskiem dla ryb. Zimuje w postaci turionów które tworzą się na pędach (ostanie zdjęcie przedstawia turion). Turiony opadajana dno i na wiosnę wypuszcaja korzenie tworzac nowe rosliny.

 

2. Orzech kotewki wodnej 

Orzechy sadzimy od razu po otrzymaniu, przezimują w oczku bez problemu. Bardzo ciekawa i atrakcyjna roślina pływająca. . W oczkach wodnych kotewka chętnie zakwita i wydaje owoce (kolczaste orzechy).  Roślina nie zimuje, rozmnażamy ją przez wysiew orzechów. Zalecana głębokość 30-60 cm. Roślina odpowiednia do oczek każdej wielkości.

 

 

 

 

3. Grążel żółty  Na początku przywiązać kamień do korzenia a najlepiej jak jest folia w oczku to w donice wypełniona kamieniami na spód trochę gliny obornika lub ziemi i w to wsadzić. Chodzi o to by roślina czerpała składniki.

 
 

 

4. Pistia Plywajaca 

Ze względu na bardzo szybki wzrost pistia może być stosowana jako niezbędny asystent w utrzymaniu równowagi chemicznej w akwarium i oczku wodnym, a ponieważ roślina nie potrzebuje gleby, jest bardzo wygodna w użyciu w zbiornikach z narybkiem.

Roślinę umieszczamy na powierzchni wody w akwarium badz w oczku wodnym. Należy unikać zacienienia całej powierzchni akwarium

 

5.Rogatek sztywny Jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych roślin w Polsce. Roślina ta ma bardzo piękne i mocno postrzępione podwodne liście o bardzo atrakcyjnym jasno zielonym kolorze. Czasami, gdy pęd dociera do powierzchni, wytwarzane są również liście pływające. Gdy roślina zaczyna się płożyć po powierzchni wody, można ją przyciąć, a odciętą część wsadzić do podłoża.


 

 

6.Hiacynt wodny Hiacynty wodne warto uprawiać w ogrodowym zbiorniku nie tylko ze względu na walory dekoracyjne. Dzięki temu, że rośliny nie są zakorzenione w podłożu, składniki pokarmowe pobierają prostoz wody. Tym samym bardzo efektywnie ograniczają rozrost glonów i oczyszczają oczko wodne.W upalne dni ich liście dodatkowo zacieniają zbiornik i chronią wodę przed przegrzaniem.Uprawa hiacyntów jest bardzo prosta. Aby zasadzić hiacynta, wystarczy wrzucić go do wody. Są odporne na choroby i szkodniki.

 

7.Salwinia pływająca Pływająca paproć wodna, która pokrywa powierzchnię wody gęstym, zamszowym kożuszkiem dodając sadzawce ciekawej faktury i szmaragdowozielonego koloru. Delikatne włoski pokrywające wierzch liści chronią salwinię przed wodą - jest to jeden z wielu sposobów praktykowanych przez rośliny na pozbywanie się wody z wierzchniej powierzchni liści: kropla na liściu to doskonała soczewka, która umożliwiłaby słońcu wypalanie dziur.

 

 

 

 

8.Jaskier Pływający

Liście pływające mają nerkowaty kształt i osadzone są na długich ogonkach. Kwiaty na długich szypułkach wyrastają nad powierzchnię wody. Płatki korony są białe z żółtą nasadą. Długie włoski pokrywają dno kwiatowe.

 

 

 

 

 

 

9.Gałęzatka Kulista Jest to ozdobny glon , cenionych przez akwarystów oraz włascicieli oczek wodnych  ze względu na szybki wzrost, walory dekoracyjne oraz wchłanianie dużych ilości związków azotowych i fosforowych. Posiada kształt zwartej, intenywnie zielonej kuli o średnicy do  około 15 cm, którą tworzą niezliczone, cienkie, nitkowate plechy, składające się z szeregu drobnych komórek, zajmujących każdą wolną przestrzeń w obrębie kuli. Gałęzatka przytwierdzona do podłoża, korzeni lub kamieni może też rosnąć w formie innej niż kulista - tworzy wtedy piękne trawniczki. Rozmnaża się poprzez podział rośliny na dwie nowe.

 

 

 

 

 

 

 

10. Moczarka kanadyjska Moczarka kanadyjska odgrywa dużą rolę w zarastaniu zbiorników, zwłaszcza w fazie początkowej.Skupienia moczarki stanowią siedlisko dla wielu wodnych bezkręgowców oraz schronienie dla małych ryb i płazówBylina podwodna o łodygach silnie rozgałęzionych, zakorzeniona w podłożu.Pozostaje zielona przez cały rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Azolla Karolińska Roślinę tą charakteryzują bardzo drobne listki zachodzące na siebie niczym łuski. Łodyga, z której wyrastają jest bardzo krucha, niewidoczna i dychotomicznie rozgałęziona-dorasta maksymalnie do 7cm. Młode listki są jasnozielone z odcieniem szarości, później przebarwiają się na czerwono-brązowe. Na listkach występują bardzo drobne włoski sprawiające, że woda po azolli spływa jak po kaczce. Paprotka ta wytwarza długie, niepierzaste korzenie.

 

ZESTAW ROŚLIN PŁYWAJĄCYCH DO OCZKA WODNEGO 11 GATUNKÓW - 57 SADZONEK

Cena: 69 PLN
Dostępna ilość: 3
Ilość sztuk: 

Zestaw Roślin pływających do oczka wodnego 11 GATUNKÓW - 57 SADZONEK

Cena dotyczy 1szt zestawu 

 

ZESTAW ZAWIERA NASTĘPUJĄCE ROŚLINY PŁYWAJĄCE :

1.Wywłócznik Okółkowy 15szt

2 Orzech kotewki wodnej 3szt

3. Grążel żółty 2szt

4. Pistia Plywajaca 3szt

5.Rogatek sztywny 3szt
6.Hiacynt wodny 1szt 

7.Salwinia pływająca 20szt

8.Jaskier Pływający (doniczka )2szt

9.Gałęzatka Kulista (3-5cm) 1szt

10. Moczarka kanadyjska 5szt 

11. Azolla Karolińska (paczka ) 2szt

 

 DO ZAMÓWIENIA DOŁĄCZAMY KRÓTKI

OPIS- WSKAZÓWKI SADZENIA ROŚLIN 

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU

KAŻDA ROŚLINKA OPISANA OSOBNO WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU Z IDENTYFIKACJĄ :)

P O W O D Z E N I A :)

 
 

UWAGA!!!

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej włożyć rośliny do zbiornika wodnego i  odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , woda , czas po jakim rośliny zostały umiejscowione ) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.