Zestaw Roślin Mrozoodporne PRZYBRZEŻNE PŁYTKA WODA

 

 

 

Wywłócznik Okółkowy jest dobrym natleniaczem wody, oraz daje schronie drobnym zwierzętom wodnym. MROZOODPORNYRodzima natleniająca, oczyszczajaca i dekoracyjna roślina podwodna. Zalecana głębokość sadzenia 30-60 cm. Rozrasta się szybko. Kępy wywłócznika okółkowego są doskonałym tarliskiem dla ryb. Zimuje w postaci turionów które tworzą się na pędach (ostanie zdjęcie przedstawia turion). Turiony opadajana dno i na wiosnę wypuszcaja korzenie tworzac nowe rosliny

 

 

 

Krwawica Pospolita to rodzima bylina rosnąca w skupiskach na mokrych łąkach. Roślina wilgociolubna. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym lub półcienistym, mokrym.Dorasta do 60-100 cm wysokości.Idealna do sadzenia przy zbiornikach wodnych. Roślina mrozoodporna.Krwawnica pospolita kwitnie od czerwca do września.Jej karminowe kwiaty zebrane są w kłosy do 30 cm długości.

Manna mielec 'Variegata' Liście tej byliny kłączowej są równowąskie, gładkie, z naprzemiennymi kremowymi i zielonymi smugami, wiosną przybierają odcień różowy.Manna mielec 'Variegata' dorasta do 50 cm wysokości. Dobrze rośnie w słońcu, ale można ją też sadzić w półcieniu. Do sadzenia w płytkiej wodzie i na brzegu. Kwitnie w lipcu i sierpniu. Roślina całkowicie mrozoodporna. Można ją uprawaiać w oczku wodnym

Jeżogłówka Gałęzista Preferuje glebę bogatą w składniki odżywcze. Jest gatunkiem charakterystycznym dla zespołu roślinności Sparganietum erecti.Kwiaty roślina jednopienna, kwiaty rozdzielnopłciowe.Kwiatostany w kształcie główki, z niepozornymi kwiatami.Kolczaste kwiatostany żeńskie, wielkości 1-2 cm, osadzone są niżej, męskie zaś wyżej na łodydze. Kwiaty męskie mają 3 pręciki otoczone u nasady kilkoma łuskami. Kwitnie od czerwca do lipca. Osiąga wysokość 30-150 cm. Tworzy rozłogi i bulwki.

Czermień Błotna Z uwagi na jej piękne pochwy kwiatowe często jest sadzona w strefie bagiennej ogrodowych oczek wodnych.Najlepiej rośnie w strefie błotnej na stanowisku lekko zacienionym. Nie powinno się jej sadzić na głębokości przekraczającej 5 cm. Posiada płożące się kłącze i błyszczące liście o sercowatym kształcie.Czermień błotna kwitnie od maja do końca lipca. Posiada kwiatostany, o kształcie kolby. Są one otoczone białą pochwą kwiatostanową, która ma z zewnątrz zabarwienie zielone, zaś od wewnątrz barwę białą.

MOCZARKA KANADYJSKA Moczarka kanadyjska odgrywa dużą rolę w zarastaniu zbiorników, zwłaszcza w fazie początkowej. Skupienia moczarki stanowią siedlisko dla wielu wodnych bezkręgowców oraz schronienie dla małych ryb i płazów.Bylina podwodna o łodygach silnie rozgałęzionych, zakorzeniona w podłożu.Pozostaje zielona przez cały rok.

Tatarak Paskowany 'Variegata' Bardzo ładna odmiana tataraku o liściach biało zielonych ozdobnych przez cały sezon ,wymaga ziemi bagnistej lub woda do 25cm gł.Wymaga płytkiej wody lub miejsca zaledwie podmokłego, nie przesychającego, słonecznego lub lekko ocienionego. Kłącze płoży się poziomo - tatarak najlepiej rośnie sadzony wprost w dnie zbiornika wodnego lub w płytkich lecz szerokich  koszach, donicach, misach.Oczyszcza wodę i umacnia brzegi oczka lub stawu.Pasy na liściach utrzymują intensywne kontrastowe wybarwienie przez cały sezon w przeciwieństwie do czasem mylonego z nim kosaćca żółtego „Variegata”.

Pałka Wąskolistna To wysoka roślina, wytwarzająca płożące kłącze i prostą, sztywną łodygę. Liście ma długie, ciemnozielone, wąskie. Kwiatostanem jest brązowa, charakterystyczna kolba. Kwitnie od czerwca do sierpnia. Po przekwitnięciu powstają jednonasienne orzeszki z włoskami (wygląda jak puch).Pałka Wąskolistna - wymagania i uprawa:Zastosowanie pałki wąskolistnej:Pałkę wąskolistną wykorzystuje się do dekoracji brzegów oczek wodnych i stawów. 

Żabieniec babka wodna Roślina kwitnie od czerwca do września.Żabieniec babka wodna wymaga sadzenia na głębokości 10-40 cm, w oczku wodnym w pojemniku, w podłożu: piasek z gliną. Zimują bulwy, nawet zamarznięte. Roślina sadzona głębiej rozrasta się słabiej i ma więcej liści podwodnych, natleniających.

 

 

Łączeń Baldaszkowaty W naturze porasta słoneczne brzegi rzek i rowów tworząc gęste zarośla świeżo-zielonych liści nad którymi górują duże, baldachowate, różowe kwiaty. Kwiatami łączenia można też cieszyć się w domu - świetnie wyglądają w szklanym wazonie. W stawie naturalnym szybko utworzy efektowne kępy, w sztucznym zbiorniku dobrze jest posadzić go w dużym pojemniku w dość żyznej glebie.

 

 

Tojeść Rozesłana Fantastyczna bylina zadarniająca do wilgotnych i mokrych miejsc (ale dobrze znosi także okresowe przesuszenie). Bardzo dobra do maskowania nieatrakcyjnych brzegów zbiorników wodnych - rośnie zarówno na brzegu jak i w płytkiej wodzie. W środowisku naturalnym występuje na obrzeżach wód i na mokrych łąkach.

Przetacznik Bobowniczek  Stosowany był także w medycynie ludowej i homeopatii[14], przypisywano mu działanie oczyszczające, przeciwzapalne i moczopędne, a także wysoką zawartość witamin C, D i K[13].W Polsce jest wystarczająco mrozoodporny.Łatwy w uprawie, nie ma specjalnych wymagań co do podłoża. Rozmnaża się przez wysiew nasion jesienią lub wiosną, przez sadzonki wytwarzane latem lub przez podział rozrośniętych kęp jesienią lub wczesną wiosną

Kosaciec Irys Variageta Nazywany też kosaćcem wodnym, gdyż może rosnąć w płytkiej wodzie, ale doskonale czuje się na każdej glebie, także na tej niekoniecznie mocno wilgotnej. Jest uniwersalny, nadaje się na słońce, do półcienia.Odmiana 'Variegata', ma piękne, pstre liście z kremowo-zielonymi pasami.Najpiękniej liście wybarwione są wiosną, latem zielenieją.

Irys Kosaciec Żółty Na wysokich łodygach dorastających do 100 cm od maja do czerwca rozkwitają duże jaksrawo-żółte kwiaty. Irys kwitnie tylko przez jeden tydzień w roku. Kwiaty wydzielają delikatny przyjemny zapach.Dodatkowym elementem dekoracyjnym są duże, wąskie liście koloru żywozielonego.Irys, czyli kosaciec lubi gleby żyzne i mokre, wręcz podmokłe, dobrze się czuje częściowo zanurzony w wodzie.Irys żółty uprawiany jest jako roślina ozdobna przede wszystkim ze względu piękne kwiaty. Rośnie bujnie

 

Oczeret Jeziorny  W naturze porasta stawy, brzegi jezior oraz wolno płynących cieków wodnych. Występuje również na podmokłych terenach, tworząc naturalne zespoły roślinne zwane szuwarem oczeretowym. Jest okazałą byliną dorastającą nawet do 4 m wysokości. Posiada rurkowate, łukowato wygięte, bezlistne łodygi na szczytach których rozwijają się brązowe kwiatostany. Rozprzestrzenia się za pomocą szybko rosnących, zdrewniałych kłączy.Roślina łatwa w uprawie, ale podatna na zniszczenie przez wiatr, dlatego należy umieszczać ją tylko w zacisznych i osłoniętych miejscach. Najbezpieczniej sadzić ją w koszach lub ażurowych pojemnikach wstawionych do płytkiej wody, zwłaszcza że wtedy jej pędy osiągają znacznie mniejszą wysokość, co dodatnio wpływa na wygląd rośliny. Jesienią należy usunąć tylko te pędy, które pokładają się na podłożu lub wodzie – pozostałe pozostawiamy na zimę, gdyż polepszają wymianę gazową pod lodem (są gąbczaste w środku).

 

Zestaw Roślin Mrozoodporne PRZYBRZEŻNE PŁYTKA WODA

Cena: 77 PLN
Dostępna ilość: 10
Ilość sztuk: 

Zestaw Roślin Mrozoodpornych ROŚLINY PRZYBRZEŻNE ORAZ NA PŁYTKĄ WODĘ

do oczka wodnego, stawu 18 GATUNKÓW - 35 SADZONKI
Cena dotyczy 1szt zestawu 

ZESTAW ZAWIERA NASTĘPUJĄCE ROŚLINY:
1.Jeżogłówka Gałęzista 1szt
2.Czermień Błotna 3szt
3.Moczarka Kanadyjska 5szt
4.Manna mielec 'Variegata' 2szt
5.Tatarak Paskowany 1szt
6.Tatarak Zwyczajny 1szt
7.Irys Variegata 1szt
.Irys Żółty 1szt
9.Osoka Aleosowata 3szt
10.Mięta Nadwodna 2szt
11.Tojeść rozesłana 3szt
12. Żabieniec babka wodna do oczka 2szt
13. Wywłócznik Okółkowy 2szt
14. Pałka wąskolistna 1szt
15. Oczeret Jeziorny 1szt
16.Kotewka Orzech Wodny 2szt
17. Krwawnica Pospolita 2szt
18. Łączeń Baldaszkowaty 2szt
19.Przetacznik Bobowniczek 2sztDO ZAMÓWIENIA DOŁĄCZAMY KRÓTKI

OPIS- WSKAZÓWKI SADZENIA ROŚLIN 

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU

KAŻDA ROŚLINKA OPISANA OSOBNO WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU Z IDENTYFIKACJĄ :)

P O W O D Z E N I A :)

 
 

UWAGA!!!

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej włożyć rośliny do zbiornika wodnego i  odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , woda , czas po jakim rośliny zostały umiejscowione ) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.