DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Zestaw MROZOODPORNY Nr 8 Roślin PŁYWAJĄCYCH do Oczka

1.Wywłócznik Okółkowy/ Zielony 

Wywłócznik jest dobrym natleniaczem wody, oraz daje schronie drobnym zwierzętom wodnym. MROZOODPORNY Rodzima natleniająca, oczyszczajaca i dekoracyjna roślina podwodna. Zalecana głębokość sadzenia 0-15 cm najlepiej w strefie błotnej. Rozrasta się szybko. Kępy wywłócznika  są doskonałym tarliskiem dla ryb. Zimuje w postaci turionów które tworzą się na pędach (ostanie zdjęcie przedstawia turion). Turiony opadajana dno i na wiosnę wypuszcaja korzenie tworzac nowe rosliny

2. KOTEWKA ORZECH WODNY 

KOTEWKA TO Bardzo ciekawa i atrakcyjna roślina pływająca. . W oczkach wodnych kotewka chętnie zakwita i wydaje owoce (kolczaste orzechy). oślina nie zimuje, rozmnażamy ją przez wysiew orzechów.  Poszczególne listki rozety zaopatrzone są zwykle w silnie rozdęte ogonki, które jak pływaki pomagają roślinie unosić się na powierzchni wody. Liście podwodne są drobne i krótkotrwałe, a z ich kątów wyrastają kilkucentymetrowe, pierzasto rozgałęzione korzenie asymilacyjne. Kwiaty koloru białego są drobne i niepozorne.

 

W tym momencie w zestawie oferujemy ORZECH WODNY KOTEWKI (trapa natans)

 • Orzecha Kotewki można umieścić w donicy, na żyznym mulistym podłożu. Nie zakopywać. Główna krawędź donicy powinna znajdować się na głębokości około od 30 do 60cm pod wodą. Na wiosnę gdy temp osiągnie około 10 stopni, z każdego orzecha wyrośnie najpierw jedna rozeta z  liśćmi. Gdy warunki będą sprzyjać na pędach bocznych mogą pojawić się dodatkowe rozety. Zdarza się, że pojedyncze orzechy mogą skiełkować po dwóch latach. Więc jakby któryś orzech nie zakiełkował proszę go zostawić na kolejny rok. Trwałość takich orzechów o ile nie zostaną przesuszone to 5 i więcej lat.
 • Orzechy umieszczamy w oczku  od razu po otrzymaniu, przezimują w oczku bez problemu

3.Rogatek sztywny Jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych roślin w Polsce. Roślina ta ma bardzo piękne i mocno postrzępione podwodne liście o bardzo atrakcyjnym jasno zielonym kolorze. Czasami, gdy pęd dociera do powierzchni, wytwarzane są również liście pływające. Gdy roślina zaczyna się płożyć po powierzchni wody, można ją przyciąć, a odciętą część wsadzić do podłoża.

4.Salwinia pływająca Pływająca paproć wodna, która pokrywa powierzchnię wody gęstym, zamszowym kożuszkiem dodając sadzawce ciekawej faktury i szmaragdowozielonego koloru. Delikatne włoski pokrywające wierzch liści chronią salwinię przed wodą - jest to jeden z wielu sposobów praktykowanych przez rośliny na pozbywanie się wody z wierzchniej powierzchni liści: kropla na liściu to doskonała soczewka, która umożliwiłaby słońcu wypalanie dziur

5. Jaskier Pływający

6. Moczarka Kanadyjska

 • Moczarka kanadyjska odgrywa dużą rolę w zarastaniu zbiorników, zwłaszcza w fazie początkowej.
 • Skupienia moczarki stanowią siedlisko dla wielu wodnych bezkręgowców oraz schronienie dla małych ryb i płazów.
 • Pozostaje zielona przez cały rok.
 • Dobrze rośnie w miejscach płytkich i ciepłych. Jest wspaniałym natleniaczem wody.
 • Mrozoodporność całkowita.
 •  

7. Żabiściek pływający

Roślina pływająca po powierzchni wody. Liście okrągłe, rozłogami połączone w rozetkę. Drobna mała roślinka szybko się rozrastająca.

Kwitnie na biało od maja do sierpnia. Kwiaty małe, niepokaźne.

Zimotrwała, na rozłogach tworzy turiony, które odpadają od rośliny i zimują na dnie zbiornika.

Często ekspansywna, potrafi tworzyć duże, jednogatunkowe płaty, wówczas jest konkurencyjna dla innych roślin. Należy regularnie pozbywać się nadmiernie rozrastających się rozet, usuwając je grabiami. Jesienią, po opadnięciu turionów, należy usunąć z powierzchni wodny całą zieloną masę, tym samym zapobiegając tworzeniu się nadmiaru substancji organicznej na dnie zbiornika

 

 

8.Azolla Meksykańska pływająca

Roślinę tą charakteryzują bardzo drobne listki zachodzące na siebie niczym łuski. Łodyga, z której wyrastają jest bardzo krucha, niewidoczna i dychotomicznie rozgałęziona-dorasta maksymalnie do 7cm. Młode listki są jasnozielone z odcieniem szarości, później przebarwiają się na czerwono-brązowe. Na listkach występują bardzo drobne włoski sprawiające, że woda po azolli spływa jak po kaczce. Paprotka ta wytwarza długie, niepierzaste korzenie.

W oczku wodnym azolla powinna rosnąć w miejscu nasłonecznionym, choć toleruje też nieduże zacienienie. Rozmnażamy ją przez podział większych okazów. Azolle meksykańską powinno się zimować na podłożu błotnym, w kuwetach nakrytych szybą (aby zagwarantować odpowiednią wilgotność). Rośliny powinny mieć wówczas zapewnioną temperaturę z zakresu 10-15°C, oraz jasne światło. Zimowanie azolli rzadko jednak kończy się sukcesem, podobnie jak u innych tropikalnych gatunków roślin pływających

Zestaw MROZOODPORNY Nr 8 Roślin PŁYWAJĄCYCH do Oczka

Kod produktu: ZESTAW
Cena: 0 PLN

AKTUALNIE ROSNĘ...

Adres e-mail

Zestaw NR 8 Roślin pływających MROZOODPORNYCH

natleniających i oczyszczających wodę

do oczka wodnego

13 GATUNKÓW

Cena dotyczy 1 całego zestawu

ZESTAW ZAWIERA NASTĘPUJĄCE ROŚLINY PŁYWAJĄCE :

 1. Wywłócznik Kłosowy 5 szt
 2. Wywłócznik Okółkowy 5 szt
 3. Rogatek sztywny 5 szt
 4. Salwinia pływająca 2 paczki
 5. Azolla Meksykańska 1 paczuszka
 6. Moczarka Kanadyjska 5  szt
 7. Wgłębik pływający  1 paczuszka
 8. Orzech Wodny 3 szt
 9. Okrężnica Bagienna 3 szt 
 10. Rzęsa wodna 1 paczka
 11. Gałęzatka kulista 1-3 cm  - 2szt
 12. Żabiściek pływający przetrwalniki-kuleczki  5szt
 13. Jaskier wodny 1 sadzonka

KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI,

DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.    

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

UWAGA!!!

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej włożyć rośliny do zbiornika wodnego i  odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , woda , czas po jakim rośliny zostały umiejscowione ) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 300 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 


 

© 2021 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.