Zestaw Mix nr 3 Roślin do Oczka z Lilią wodną

 

 

PRZETACZNIK BOBOWNICZEKStosowany był także w medycynie ludowej i homeopatii[14], przypisywano mu działanie oczyszczające, przeciwzapalne i moczopędne, a także wysoką zawartość witamin C, D i K[13].W Polsce jest wystarczająco mrozoodporny.Łatwy w uprawie, nie ma specjalnych wymagań co do podłoża. Rozmnaża się przez wysiew nasion jesienią lub wiosną, przez sadzonki wytwarzane latem lub przez podział rozrośniętych kęp jesienią lub wczesną wiosną

 

 

Tojeść rozesłana do maskowania brzegów

Fantastyczna bylina zadarniająca do wilgotnych i mokrych miejsc (ale dobrze znosi także okresowe przesuszenie).

Tojeść rozesłana to typowa rośliną okrywową, tworzy na ziemi rozległe kobierce do 5 cm wysokości.  Bardzo dobra do maskowania nieatrakcyjnych brzegów zbiorników wodnych - rośnie zarówno na brzegu jak i w płytkiej wodzie. Łodygi są gęsto ulistnione na całej długości. Płożące pędy osiągają do 60 cm długości, zakorzeniają się w węzłach.

Tojeść rozesłana kwitnie od czerwca do sierpnia (nawet do września). Cytrynowo-żółte lub intensywnie żółte kwiaty mają do 3 cm średnicy, rosną pojedynczo lub po dwa w kątach liści.

 

 

CZERMIEŃ BŁOTNAZ uwagi na jej piękne pochwy kwiatowe często jest sadzona w strefie bagiennej ogrodowych oczek wodnych.Najlepiej rośnie w strefie błotnej na stanowisku lekko zacienionym. Nie powinno się jej sadzić na głębokości przekraczającej 5 cm. Posiada płożące się kłącze i błyszczące liście o sercowatym kształcie.Czermień błotna kwitnie od maja do końca lipca. Posiada kwiatostany, o kształcie kolby. Są one otoczone białą pochwą kwiatostanową, która ma z zewnątrz zabarwienie zielone, zaś od wewnątrz barwę białą.

 

 

Przęstka Pospolita stanowisko: słoneczne; od podmokłego (forma wynurzona) do głębokiej wody. Wysokość: 20-40 cm. Dzięki podwodnym pędom tlen produkowany przez przęstkę w procesie fotosyntezy uwalniany jest wprost do wody, pędy wyrastające nad wodę tworzą las miniaturowych choinek. Na podwodnym odcinku łodygi są kruche i cieńsze. Od maja do sierpnia w kątach liści nadwodnych pojawiają się mikroskopijne zielone kwiaty W oczku wodnym przęstkę można posadzić na głębokości od 0 cm (strefa bagienna) do 60 cm poniżej lustra wody. Rośliny posadzone w strefie błotnej rosną zdecydowanie słabiej i maksymalna wysokość jaką mogą osiągnąć to 30 cm (zwykle mniej).

 

 

Zestaw Mix nr 3 Roślin do Oczka z Lilią wodną

Cena: 149 PLN
Dostępna ilość: 7
Ilość sztuk: 

 

Zestaw nr 3

MIX Roślin do oczka wodnego

ROŚLINY PRZYBRZEŻNE, PŁYWAJĄCE

12 GATUNKÓW - 33 SADZONKI

Cena dotyczy 1 zestawu

ZESTAW ZAWIERA NASTĘPUJĄCE ROŚLINY:

 1. Lilia Wodna Róż, Alba lub Attraction - Wybrana Losowo
 2. Czermień Błotna 1szt
 3. Tatarak Paskowany 1szt
 4. Tatarak zwyczajny 1szt
 5. Przęstka Pospolita 3szt
 6. Salwinia Tropikalna 2szt 
 7. Salwinia Polska Mrozoodporna 1 kępka
 8. Limnobium Gąbczaste 2szt
 9. Wywłócznik Okółkowy 4szt
 10. Wywłócznik Zielony 2szt
 11. Pistia Pływająca 2szt
 12. Tojęść złota 2 sadzonki 
 13. Tojeść rozesłana 2 sadzonki
 14. Osoka Aleosowata 2szt
 15. Żabiściek pływający 4szt
 16. Grążel żółty 1szt 
 17. Moczarka Kanadyjska 3szt 
 18. Rogatek Sztywny 3szt KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

 

UWAGA!!!

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.