Zestaw MIX Nr 1 Roślin PŁYWAJĄCYCH do Oczka

1.Wywłócznik Okółkowy/ Zielony (mroodporny)

Wywłócznik jest dobrym natleniaczem wody, oraz daje schronie drobnym zwierzętom wodnym. MROZOODPORNY Rodzima natleniająca, oczyszczajaca i dekoracyjna roślina podwodna. Zalecana głębokość sadzenia 0-15 cm najlepiej w strefie błotnej. Rozrasta się szybko. Kępy wywłócznika  są doskonałym tarliskiem dla ryb. Zimuje w postaci turionów które tworzą się na pędach (ostanie zdjęcie przedstawia turion). Turiony opadajana dno i na wiosnę wypuszcaja korzenie tworzac nowe rosliny

2. Pontederia fiolet

Wyjątkowa roślina pływająca (niemroodporna)

Pontederie warto uprawiać w domowym zbiorniku nie tylko ze względu na walory dekoracyjne. Dzięki temu, że rośliny nie są zakorzenione w podłożu, składniki pokarmowe pobierają prosto z wody. Tym samym bardzo efektywnie ograniczają rozrost glonów i oczyszczają zbiornik.Uprawa jest bardzo prosta. Aby zasadzić Pontederię wystarczy wrzucić ją do wody. Są odporne na choroby i szkodniki.

3. Pistia Plywajaca (niemroodporna)

Ze względu na bardzo szybki wzrost pistia może być stosowana jako niezbędny asystent w utrzymaniu równowagi chemicznej w akwarium i oczku wodnym, a ponieważ roślina nie potrzebuje gleby, jest bardzo wygodna w użyciu w zbiornikach z narybkiem.

Roślinę umieszczamy na powierzchni wody w akwarium badz w oczku wodnym. Należy unikać zacienienia całej powierzchni akwarium

4.Rogatek sztywny Jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych roślin w Polsce. Roślina ta ma bardzo piękne i mocno postrzępione podwodne liście o bardzo atrakcyjnym jasno zielonym kolorze. Czasami, gdy pęd dociera do powierzchni, wytwarzane są również liście pływające. Gdy roślina zaczyna się płożyć po powierzchni wody, można ją przyciąć, a odciętą część wsadzić do podłoża.

5/6.Salwinia pływająca Pływająca paproć wodna, która pokrywa powierzchnię wody gęstym, zamszowym kożuszkiem dodając sadzawce ciekawej faktury i szmaragdowozielonego koloru. Delikatne włoski pokrywające wierzch liści chronią salwinię przed wodą - jest to jeden z wielu sposobów praktykowanych przez rośliny na pozbywanie się wody z wierzchniej powierzchni liści: kropla na liściu to doskonała soczewka, która umożliwiłaby słońcu wypalanie dziur. Salwinia tropikalna jest niemrozoodporna, Salwinia Polska mrozoodporna

7.Jaskier Pływający

Liście pływające mają nerkowaty kształt i osadzone są na długich ogonkach. Kwiaty na długich szypułkach wyrastają nad powierzchnię wody. Płatki korony są białe z żółtą nasadą. Długie włoski pokrywają dno kwiatowe.

8.Osoka Aloesowata jest mrozoodporna -

Osoka W WERSJI PODWODNEJ (miękkie liście)  -  powinna być cala zanurzona przy sadzeniu blisko powierzchni wody (można przycisnąć kamieniem), potem wyjdzie sama. W wersji nadwodnej ma sztywne liście

OSOKA ALOESOWATA - Na początku umieszczamy ją w płytkiej wodzie do 40cm, najlepiej zabezpieczyć tak by nie wypłyneła na głeboką wodę. Można przywiązać sznurkiem albo przycisnąć kamieniem listek. Osoka na zimę opada na dno i jeżeli nie bedzie miała dostepu do światła może nie wypłynąć dlatego na początek na płytkie miejsca potem się sama rozmnoży i będzie pływać gdzie jej pasuje. .

9.Okrężnica bagienna to bylina wodna o łodydze zanurzonej, rozgałęzionej, długości 70 cm i zakorzenionym w dnie kłączu. Liście okrężnicy są grzebieniaste, ustawione w okółkach lub naprzeciwległe, 5–8 cm długości, żywo zielone.

Okrężnica bagienna kwitnie od maja do lipca. Kwiaty okrężnicy bagiennej są okazałe, białoróżowe, ustawione okółkowo w wyprostowanym kwiatostanie długości do 30 cm.

10. Moczarka Kanadyjska

 • Moczarka kanadyjska odgrywa dużą rolę w zarastaniu zbiorników, zwłaszcza w fazie początkowej.
 • Skupienia moczarki stanowią siedlisko dla wielu wodnych bezkręgowców oraz schronienie dla małych ryb i płazów.
 • Pozostaje zielona przez cały rok.
 • Dobrze rośnie w miejscach płytkich i ciepłych. Jest wspaniałym natleniaczem wody.
 • Mrozoodporność całkowita.

11. Limnobium Gąbczaste

Roślina niewielkich rozmiarów idealnie nadaje się małych oczek wodnych

Bardzo ciekawa roślina pływająca z rodziny żabiściekowatych. . Rozrasta się szybko przez stosunkowo grube rozłogi, oczyszczając wodę. Chętnie zakwita wydając kwiaty męskie i żeńskie na rożnych roślinach. Nie zimuje na zewnątrz w polskich warunkach klimatycznych, jednak można je przezimować w akwarium. Gatunek osiaga nieco wieksze rozmiary od spokrewnionego z nim limnobium rołogowego.

Gatunek nieodporny na przymrozki

Roślinę umieszczamy na powierzchni wody w akwarium bądź w oczku wodnym. Należy unikać zacienienia całej powierzchni akwarium.

12. Żabiściek pływający

Roślina pływająca po powierzchni wody. Liście okrągłe, rozłogami połączone w rozetkę. Drobna mała roślinka szybko się rozrastająca.

Kwitnie na biało od maja do sierpnia. Kwiaty małe, niepokaźne.

Zimotrwała, na rozłogach tworzy turiony, które odpadają od rośliny i zimują na dnie zbiornika.

Często ekspansywna, potrafi tworzyć duże, jednogatunkowe płaty, wówczas jest konkurencyjna dla innych roślin. Należy regularnie pozbywać się nadmiernie rozrastających się rozet, usuwając je grabiami. Jesienią, po opadnięciu turionów, należy usunąć z powierzchni wodny całą zieloną masę, tym samym zapobiegając tworzeniu się nadmiaru substancji organicznej na dnie zbiornika.

 

Zestaw MIX Nr 1 Roślin PŁYWAJĄCYCH do Oczka

Cena: 109 PLN
Dostępna ilość: 2
Ilość sztuk: 

Zestaw NR 1 Roślin pływających

natleniających i oczyszczających wodę

do oczka wodnego

11 GATUNKÓW - 26 SADZONEK

 

Cena dotyczy 1 zestawu

ZESTAW ZAWIERA NASTĘPUJĄCE ROŚLINY PŁYWAJĄCE :

 

 

 1. Wywłócznik Zielony albo Okółkowy 3 szt
 2. Duża Pistia Pływająca 2 szt
 3. Rogatek sztywny 4 szt
 4. Salwinia Tropikalna 2 sadzonki
 5. Salwinia pływająca (mrozoodporna) 3 kępki
 6. Gałęzatka kulista 1-3 cm 2szt
 7. Osoka Aloesowata 2 szt
 8. Azolla Karolińska 1 kępka
 9. Moczarka Kanadyjska 2 szt
 10. Limnobium Gąbczaste 2 szt
 11. Żabiściek pływający 4szt
 12. Pontederia fiolet 1szt

 

 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI,

DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.    

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

UWAGA!!!

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej włożyć rośliny do zbiornika wodnego i  odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , woda , czas po jakim rośliny zostały umiejscowione ) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.