MEGA ZESTAW ROŚLIN MROZOODPORNYCH OCZKO STAW

DO ZAMÓWIENIA DOŁĄCZAMY KRÓTKI

OPIS- WSKAZÓWKI SADZENIA ROŚLIN :)

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU

KAŻDA ROŚLINKA OPISANA OSOBNO WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU Z IDENTYFIKACJĄ :)

 

 

1.LILIA COLORADO Lilie wodne rozwijają się w spokojnej wodzie , więc nie należy sadzić je w pobliżu kaskady  lub fontanny, szczególnie tam, gdzie woda może przelewać się na ich liście. Na początku dobrze postawić je trochę płycej, woda jest cieplejsza i pozwala to na szybszą aklimatyzację - stopniowo zanurzamy na docelową głębokość. Posadzić do większego pojemnika na początek co najmniej kosz 28x28cm ziemia powinna być żyzna najlepiej z dodatkiem gliny i obornika

 

 

 

2.JASKIER WODNY Jaskier wodny posiada rozgałęzioną łodygę, z której wyrastają dwa rodzaje liści. Liście pływające mają nerkowaty kształt i osadzone są na długich ogonkach. Złożone są z trzech do pięciu klap, które mają ząbkowane krawędzie. Liście podwodne podzielone są kilkakrotnie na nitkowate i ostro zakończone odcinki, które są wiotkie i podatne na ruchy wody.

 

 

3.PRZĘSTKA POSPOLITA Jest w pełni mrozoodporna. Preferuje glebę żyzną, bogatą w wapień, stanowisko słoneczne lub nieznacznie ocienione. Na zimę roślina zamiera. Powinno się wówczas w miarę możliwości usuwać uschnięte liście. W kwietniu roślina się odradza i szybko rośnie. Przęstkę rozmnażamy wiosną przez podział kłącza (większych kęp). Można ją sadzić w mieszance gliny z piaskiem (1:2).

4.TATARAK ZWYCZAJNY Tatarak kwitnie w zależności od warunków klimatycznych w danej części zasięgu od lutego do września. W okresie zimowym roślina nie rośnie, ale zachowuje liście zielone i ich wzrost rozpoczyna się wiosną szybciej niżeli u roślin towarzyszących, rosnących w podobnych warunkach siedliskowych[25]. W ciągu 5 lat jedna roślina rozrastając się może pokryć powierzchnię 1 m²

 

5.TATARAK TRAW VAR PASKOWANYKarłowa, trawopodobna bylina o dekoracyjnych, pasiastych, złocisto-zielonych liściach. Mają one długość 20 cm, są sztywne, błyszczące i tworzą charakterystyczne wachlarze. Roślina osiąga wysokość do 30 cm. Rozrasta się za pomocą kłączy, budując zwarte kępy. Latem wytwarza zielonkawe kwiatostany w formie kolby, które jednak nie mają wartości zdobniczej. Liście są zimozielone, ale w naszych warunkach klimatycznych zwykle brązowieją podczas zimy i wymagają przycięcia na wiosnę.

 

6.TATARAK ZWYCZ VAR PASKOWANY Tatarak zwyczajny odmiana Variegata (paskowana ) bardzo ładna odmiana tataraku o liściach biało zielonych ozdobnych przez cały sezon ,wymaga ziemi bagnistej lub woda do 25cm gł.Wymaga płytkiej wody lub miejsca zaledwie podmokłego, nie przesychającego, słonecznego lub lekko ocienionego. Kłącze płoży się poziomo - tatarak najlepiej rośnie sadzony wprost w dnie zbiornika wodnego lub w płytkich lecz szerokich  koszach, donicach, misach.

7.KOSACIEC IRYS ZOLTY Irys żółty uprawiany jest jako roślina ozdobna przede wszystkim ze względu piękne kwiaty. Rośnie bujnie i dlatego doskonale nadaje się do obsadzania brzegów oczek wodnych. Kwiaty wydzielają delikatny przyjemny zapach.

8.KOSACIEC IRYS NIEBIESKI Irys syberyjski ma przepiękny szafirowo – ciemnoniebieski kolor i doskonale nadaje się do obsadzania wodnych zbiorników,  na ogródki skalne, podwyższone rabaty oraz jako element naturalnych kompozycji. Kwitnie w lipcu i sierpniu.  Oprócz przepięknych dekoracyjnych szafirowych kwiatów występujących również w kolorze białym i fioletowym, irys syberyjski wyróżnia się wysokim pokrojem i podłużnymi trawiastymi liśćmi

 

 

9.KOSACIEC IRYS ZOLTY PASKOWANY

Nazywany też kosaćcem wodnym, gdyż może rosnąć w płytkiej wodzie, ale doskonale czuje się na każdej glebie, także na tej niekoniecznie mocno wilgotnej. Jest uniwersalny, nadaje się na słońce, do półcienia.Odmiana 'Variegata', ma piękne, pstre liście z kremowo-zielonymi pasami.Najpiękniej liście wybarwione są wiosną, latem zielenieją.

 

10.PRZETACZNIK BOBOWNICZEK Rośliny podwodne spełniają w oczku wodnym wiele ważnych funkcji i z tego względu w żadnym stawiku nie powinno ich zabraknąć. Wśród nich chroni się też narybek i inne drobne zwierzęta wodne będące elementami równowagi biologicznej.. Ważną cechą roślin z tej grupy jest to, że zaczynają one wegetację stosunkowo wcześnie (zanim rozwiną się pozostałe rośliny) dzięki czemu są konkurentami pokarmowymi glonów, ograniczając ich plagę.

 

 

 

11.MIĘTA NADWODNA Roślina ozdobna: często stosowana do obsadzania oczek wodnych. roślina do każdego oczka wodnego.Mięta nadwodna jest znakomitą roślina do uprawy przy ogrodowych oczkach wodnych. Ma minimalne wymagania, jest łatwa w uprawie i szybko się rozrasta. Jej charakterystyczny silny miętowy zapach, o lekkiej nucie cytryny lub limonki działa odświeżająco i kojąco na zmysły.

 

 

12.MANNA MIELEC Manna mielec osiąga wysokość 100 - 200 cm. Liście mają długość 50 - 70 cm i szerokość do 2 cm. W porównaniu do powszechnej trzciny jest bardziej jasnozielona, niższa, ma grubsze i sztywniejsze źdźbła często czerwono zabarwione .

 

 

 

13.MANNA MIELEC paskowana dorasta do 50 cm wysokości. Dobrze rośnie w słońcu, ale można ją też sadzić w półcieniu. Do sadzenia w płytkiej wodzie i na brzegu. Kwitnie w lipcu i sierpniu. Roślina całkowicie mrozoodporna. Można ją uprawaiać w oczku wodnym

 

 

14.OCZERET JEZIORNY Roślina łatwa w uprawie, ale podatna na zniszczenie przez wiatr, dlatego należy umieszczać ją tylko w zacisznych i osłoniętych miejscach. Najbezpieczniej sadzić ją w koszach lub ażurowych pojemnikach wstawionych do płytkiej wody, zwłaszcza że wtedy jej pędy osiągają znacznie mniejszą wysokość, co dodatnio wpływa na wygląd rośliny.

 

 

 

 

15.GRĄŻEL to piękna roślina o liściach pływających i kłączu zakorzenionym w dnie na głębokości nawet do kilku metrów. Liście grążela są duże, regularne, płasko leżą na wodzie i bardzo przypominają liście grzybieni. Kwiaty  są  żółte, o dużym znamieniu i pięciu niewielkich płatkach.

 

 

16.TOJEŚĆ ROZESŁANA  Fantastyczna bylina zadarniająca do wilgotnych i mokrych miejsc (ale dobrze znosi także okresowe przesuszenie). Bardzo dobra do maskowania nieatrakcyjnych brzegów zbiorników wodnych - rośnie zarówno na brzegu jak i w płytkiej wodzie. W środowisku naturalnym występuje na obrzeżach wód i na mokrych łąkach.

 

 

 

 

17.TOJEŚĆ ZŁOTA Zjawiskowa bylina o długich, płożących pędach, zdobionych okrągłymi liśćmi w pięknym, złotym kolorze. Rozrastając się tworzy efektowne, jaskrawe dywany. Osiąga około 7 cm wysokości i 60 cm średnicy.

 

 

18.POTOCZNIK WĄSKOLISTNY  (Berula Erecta) jet rodzimym, bardzo odpornym gatunkiem rośliny błotnej.Rozrasta się szybko przez rozłogi, dlatego należy go corocznie przycinać.Najładniej prezentuje się jesienią gdy inne rośliny już zasychają.Potocznik jest częściowo zimozielony. Kwitnie na biało latem. Głębokość sadzenia 0-10 cm.Nie musi mieć podłoża- świetnie rośnie hydroponicznie

 

 

 

 

 

 

 

19.TULACZ SERCOWATY Atrakcyjna bylina o czerwono-żółto-zielonych sercowatych liściach i niepozornych białych kwiatostanach.Dorasta do 40 cm wysokości. Kwitnie od czerwca do lipca.

Hutujnia preferuje półcieniste bądź słoneczne stanowiska z wilgotną i żyzną glebą. Jest byliną zadarniającą, która świetnie prezentuje się na rabatach jako wypełnienie pomiędzy wyższymi bylinami.

 

 

 

 

 

 

 

20.WYWŁOCZNIK OKOLKOWY 

Wywłócznik jest dobrym natleniaczem wody, oraz daje schronie drobnym zwierzętom wodnym. MROZOODPORNYRodzima natleniająca, oczyszczajaca i dekoracyjna roślina podwodna. Zalecana głębokość sadzenia 30-60 cm. Rozrasta się szybko. Kępy wywłócznika okółkowego są doskonałym tarliskiem dla ryb. Zimuje w postaci turionów które tworzą się na pędach (ostanie zdjęcie przedstawia turion). Turiony opadajana dno i na wiosnę wypuszcaja korzenie tworzac nowe rośliny

 

 

 

 

 

21.NIEZAPOMINAJKA BLOTNA Jest uprawiana jako roślina ozdobna. Nadaje się na rabaty, szczególnie na obwódki rabat, może być także uprawiana w pojemnikach (strefy mrozoodporności 5-10)[Najlepiej rośnie na półcienistym stanowisku, próchnicznej i stale wilgotnej glebie. Rozmnaża się przez nasiona wysiewane latem lub jesienią.

 

 

22.ORZECH WODNY KOTEWKI Orzecha Kotewki umieścić w donicy, na żyżnym mulistym podłożu. Nie zakopywać. Głowna krawedź donicy powinna znajdować się na głębokości około od 30 do 60cm pod wodą. Na wiosne gdy temp osiągnie około 10 stopni, z każdego orzecha wyrośnie najpierw jedna rozeta z  liścmi. Gdy warunki będą sprzyjać na pędach bocznych mogą pojawić się dodatkowe rozety. Zdarza się, że pojedyncze orzechy mogą skiełkować po dwóch latach. Więc jakby któryś orzech nie zakiełkował proszę go zostawić na kolejny rok. Trwałość takich orzechów o ile nie zostaną przesuszone to 5 i więcej lat.

 

 

 

 

 

23.MOCZARKA KANADYJSKA odgrywa dużą rolę w zarastaniu zbiorników, zwłaszcza w fazie początkowej.

Skupienia moczarki stanowią siedlisko dla wielu wodnych bezkręgowców oraz schronienie dla małych ryb i płazów.

Bylina podwodna o łodygach silnie rozgałęzionych, zakorzeniona w podłożu.

Pozostaje zielona przez cały rok.

MEGA ZESTAW ROŚLIN MROZOODPORNYCH OCZKO STAW

Cena: 390 PLN
Dostępna ilość: 1
Ilość sztuk: 

MEGA ZESTAW ROŚLIN   MROZOODPORNYCH do oczka wodnego bądź stawu 23 gatunki + EXTRA GRATISY 
Cena dotyczy 1szt zestawu 
Opis produktu :

ZESTAW ZAWIERA NASTĘPUJĄCE ROŚLINY MROZOODPORNE:

 1. LILIA COLORADO 1 Sadzonka
 2. JASKIER WODNY 2 DONICZKI
 3. PRZĘSTKA POSPOLITA 3 Doniczki
 4. TATARAK ZWYCZAJNY 6szt
 5. TATARAK TRAW VAR PASKOWANY 10 sadzonek
 6. TATARAK ZWYCZ VAR PASKOWANY 10szt
 7. KOSACIEC IRYS ZOLTY 4szt
 8. KOSACIEC IRYS NIEBIESKI 4szt
 9. KOSACIEC IRYS ZOLTY PASKOWANY 4szt
 10. PRZETACZNIK BOBOWNICZEK 10 szt
 11. MIĘTA NADWODNA 10szt
 12. MANNA MIELEC 10szt
 13. MANNA MIELEC paskowana 3 DONICZKI
 14. OCZERET JEZIORNY 10szt
 15. GRĄŻEL 4szt
 16. TOJEŚĆ ROZESŁANA pakiet 20 szt
 17. TOJEŚĆ ZŁOTA 2 doniczki
 18. POTOCZNIK WĄSKOLISTNY 10szt
 19. TULACZ SERCOWATY 2szt
 20. WYWŁOCZNIK OKOLKOWY 20szt
 21. NIEZAPOMINAJKA BLOTNA 4szt
 22. ORZECH WODNY KOTEWKI 5szt
 23. MOCZARKA KANADYJSKA 10szt 

UWAGA!!!

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

W okresie wczesnowiosennym większość bylin pozbawiona jest części nadziemnej.. Stopień rozwoju jest ściśle związany z indywidualnymi cechami gatunku.

Niektóre rośliny wymagają do prawidłowego wzrostu ciepłych nocy występujących w naszym klimacie w okresie maja/czerwca, inne zaś intensywnie rozwijają się już w marcu.

 Żywa część rośliny pozostaje pod ziemią. Kupując rośliny w okresie wczesnowiosennym (marzec - kwiecień) należy mieć świadomość, że większość z nich jest wówczas w fazie uśpionej.

Sadzonki takie zwykle nie posiadają jeszcze liści i pędów lub dopiero zaczynają się one rozwijać

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.