FUNKIA HOSTA Twój pomysł na Ogród Zestaw Mix 6szt

DODATKOWE WIADOMOŚCI

 • Funkie są roślinami długowiecznymi i na jednym stanowisku mogą rosnąć nawet kilkadziesiąt lat. Warunkiem ich dobrego wzrostu jest stały dostęp wody w podłożu. Rośliny te mają spore wymagania pokarmowe i najlepiej rosną na glebach żyznych, wilgotnych, o odczynie lekko kwaśnym.
 • Z zasady funkie to rośliny do cienia lub półcienia. Są jednak pojedyncze odmiany, które mogą z powodzeniem rosnąć w słońcu, do tej grupy zaliczane są przede wszystkim odmiany o intensywnie żółtej barwie liści oraz te o liściach zielonych.
 • Najmniejsze kępy hosty maja średnicę kilkunastu centymetrów, zaś największe nawet do 2 metrów. To samo dotyczy wysokości roślin, która waha się od około 10 do 150 cm.
 • Pomimo zawiązywania dość licznych nasion, hosty rozmnażane przez ich wysiew nie powtarzają cech roślin matecznych, dlatego poszczególne odmiany rozmnaża się jedynie wegetatywnie przez podział rozrośniętych kęp, jesienią lub wczesną wiosną.

Podczas dłuższych susz konieczne jest podlewanie. Jednak nadmiar wody może powodować rozwijanie się pleśni, lub innych chorób. Najlepszymi miejscami do zasadzenia są stanowiska lekko zacienione i zacienione. Nadmiar promieniowania słonecznego może prowadzić do uszkodzenia blaszek liści.

FUNKIA HOSTA Twój pomysł na Ogród Zestaw Mix 6szt

Cena: 59.9 PLN
Dostępna ilość: 10
Ilość sztuk: 

FUNKIA HOSTA

PRZYKŁADOWE SPRZEDAWANE SADZONKI NA ZDJĘCIU OBOK

SPRZEDAWANY ZESTAW

ZAWIERA 6 SZTUK FUNKII

-1szt Great Expectations

-1szt FUNKIA JUNE

- 1szt FUNKIA BRIM CUP

-1szt Siebolda Elegans

-1szt Mediovariegata Hosta

-1szt Funkia Helenioides

+  TWÓJ POMYSŁ NA OGRÓD

---------    ------------

WYSYŁANE DLA BEZPIECZEŃSTWA BEZ DONICZEK

 

FUNKIA Great Expectations

Bujnie rosnąca bylina, o dużych liściach. Tworzy kępy o średnicy od 90 do 120 cm. Liście owalne, duże, karbowane. Jasnozielony środek blaszki liściowej otoczony jest szerokim nieregularnym niebieskozielonym marginesem. Na słońcu środki liścia jaśnieją. Kwiaty białe, w długich kwiatostanach, VII. Wymaga gleby bardzo żyznej, próchnicznej, stale wilgotnej. Nadaje się na rabaty, nad wodę i do okrywania większych powierzchni w cieniu. Do sadzenia pojedynczo lub w niewielkich grupach, po 2-3 lub po 3-10 razem.

FUNKIA JUNE

Przepiękna odmiana o niezwykłych walorach dekoracyjnych.

Funkia (Hosta) June jest to jedna z najładniejszych odmian obrzeżonych. Liście są sercowate w kształcie. Złociste do kremowych w centrum, z niebiesko-zielonym nieregularnym marginesem, z pasmami sięgającymi do wnętrza liścia. W drugiej części lata liście mogą stać się ciemniejsze – żółto-zielone. Aby roślina była prawidłowo wybarwiona, należy zapewnić jej bardziej słoneczne stanowisko – lecz nie w pełnym słońcu. Kwiaty ma jasnolawendowe (w czerwcu), używane na bukiety. Nadaje się do hodowli w pojemnikach. Średnica kępy 75 cm, wysokość 35 cm.

FUNKIA BRIM CUP

Jedna  z najciekawszych i niesamowicie przyciągających uwagę bylin ciemnozielonych tworzących regularną rozetę. Wysokością sięga 60 cm, a szerokością 80 cm. Liście Brim Cup są kształtu językowatego o bardzo szerokich marginesach, zielonych na wewnątrz oraz białych na zewnętrznych partiach. Kolor kwiatów oscyluje między białym a lawendowym. Kwitnienie przypada na czerwiec – lipiec. Roślina preferuje warunki półcieniste i cieniste oraz wilgotne. Podłoże najlepiej próchnicze, gliniasto-piaszczyste, bardzo wilgotne.

FUNKIA Siebolda Elegans

 • Wysokość docelowa: 60CM
 • Barwa kwiatów: białe
 • Barwa liści: Posiada duże skórzaste liście, sercowato jajowate, efektownie pomarszczone, niebieskawe z metalicznym połyskiem.
 • Okres kwitnienia: LATO
 • Funkia Mediovariegata Hosta

  to wieloletnia, przepiękna odmiana o niezwykłych walorach dekoracyjnych.

  Ta odmiana hosty tworzy kępy wys. i szer. około 50 cm. Ma bardzo dekoracyjne liście – błyszczące, o intensywnie zielonych brzegach i kremowobiałych paskowanych wnętrzach. Blaszki liściowe są poskręcane i pofałdowane.

  Liście o zielono-białym zabarwieniu.

  Kwiaty w kolorze lawendowym.

  Funkia Mediovariegata to roślina, która bardzo dobrze czuje się w naszym klimacie. Jest odporna na mróz i lubi cień, dlatego jest niezastąpiona w ogrodach.


DO ZAMÓWIENIA DOŁĄCZAMY KRÓTKI

OPIS- WSKAZÓWKI SADZENIA ROŚLIN :)

Odbiór osobisty lub wysyłka od poniedziałku do środy

Kupując produkty na naszych aukcjach za wysyłkę zapłacisz tylko raz :)

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU

KAŻDA ROŚLINKA OPISANA OSOBNO WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU Z IDENTYFIKACJĄ :)

P O W O D Z E N I A :)

Link do filmiku z mojego oczka wodnego

https://www.youtube.com/watch?v=BVaeKRh0Bxk

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.