FUNKIA HOSTA Twój pomysł na Ogród Zestaw Mix 6szt

 

DO ZAMÓWIENIA DOŁĄCZAMY KRÓTKI

OPIS- WSKAZÓWKI SADZENIA ROŚLIN :)

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU

KAŻDA ROŚLINKA OPISANA OSOBNO WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU Z IDENTYFIKACJĄ :)

 

Funkia Hosta Stiletto

Niska, kępiasta bylina o efektownych, dekoracyjnych liściach oraz fioletowych kwiatach.

Tworzy krótkie podziemne rozłogi, z których wiosną wyrastają podłużne, wąskie, oliwkowozielone liście ozdobione na brzegach kremowobiałym lub żółtawym marginesem.

Liście mają do 14 cm długości i do 4 cm szerokości, są lancetowate, na brzegach delikatnie pofalowane, na końcu zaostrzone, u podstawy wąskie, bez wyraźnej granicy między blaszką liściową a ogonkiem liściowym (blaszki stopniowo przechodzą w ogonki).

Swoim kształtem przypominają sztylet, stąd nazwa odmiany. Liście układają się kaskadowo, tworząc gęste, spłaszczone kępy dorastające do 30 cm wysokości i aż 80 cm szerokości – jest to jedna z lepszych odmian okrywowych funkii. Latem spośród liści wyrastają smukłe pędy kwiatostanowe (do 60 cm wysokości) z osadzonymi na nich dzwonkowatymi, fioletowymi..

 

Funkia 'Regal Splendor'

 

Funkia 'Regal Splendor' to okazała odmiana o wzniesionym pokroju. Rośliny mają 90 cm średnicy.

Duże szerokolancetowate liście są bardzo ładnie zabarwione – wewnątrz blaszki mają niebieskawy kolor, a na zewnątrz jasno-

lub ciemnokremową nieregularną obwódkę (u młodych roślin jest ona mniejsza niż u starszych).

Jasnolawendowe dzwonkowate kwiaty, które rozwijają się latem, zebrane są w luźne kwiatostany.

Funkia 'Regal Splendor' dobrze rośnie w próchnicznej, przepuszczalnej i dość wilgotnej glebie. Najbardziej intensywne kolory ma w cieniu. Ładnie wygląda na rabatach wśród niższych roślin, ponieważ wtedy dobrze widać jej pokrój. Można ją uprawiać w pojemniku. Jest odporna na choroby i rzadziej atakowana przez ślimaki niż inne funkie. Rozmnaża się ją przez podział.

 

FUNKIA DREAM QUEEN Hosta

Wyjątkowa odmiana wykazująca dużą odporność na ślimaki oraz większe nasłonecznienieLiście byliny początkowo są wydłużone, z czasem jednak ich kształt staje się bardziej zaokrąglony. Środek blaszki liściowej jest w delikatnym, śmietankowym kolorze, otoczony szerokim, niebiesko-zielonym obrzeżeniem. U starszych osobników liście są bardzo sztywne i silnie karbowane. Ciemno niebieskie wybarwienie uzyskuje dopiero po kilku latach uprawy. Funkia 'Dream Queen' kwitnie w lipcu, wytwarzając białe kwiaty osadzone na szczytach wyższych pędów.​

 

Funkia Blue Mouse Ears Hosta

Opis produktu:

Funkia ta potocznie zwana jest "Mysimi uszkami".Śliczna, miniaturowa odmiana funkii o zwartym pokroju oraz pięknym ulistnieniu. Wytwarza urocze, małe, grube, liście, które kształtem przypominają uszy myszy. Początkowo mają one piękny, niebieskawy odcień, jednak z czasem zielenieją. W lipcu ponad kępką zjawiskowych, mięsistych liści pojawiają się cudowne, duże lawendowe kwiaty w kształcie dzwoneczków. Bylina dorasta do około 15 cm wysokości i 30 cm szerokości, tworząc gęste kopczyki okrągłych, lekko pofałdowanych, wklęsłych liści. .

 

 

FUNKIA JUNE Hosta

Opis : Przepiękna odmiana o niezwykłych walorach dekoracyjnych.

Funkia (Hosta) June jest to jedna z najładniejszych odmian obrzeżonych. Liście są sercowate w kształcie. Złociste do kremowych w centrum, z niebiesko-zielonym nieregularnym marginesem, z pasmami sięgającymi do wnętrza liścia. W drugiej części lata liście mogą stać się ciemniejsze – żółto-zielone. Aby roślina była prawidłowo wybarwiona, należy zapewnić jej bardziej słoneczne stanowisko – lecz nie w pełnym słońcu. Kwiaty ma jasnolawendowe (w czerwcu), używane na bukiety. Nadaje się do hodowli w pojemnikach. Średnica kępy 75 cm, wysokość 35 cm.

 

Funkia Night Before Christmas

Tworzy kępy o wysokości około 45 cm i szerokości 75 cm zachodzących na siebie dachówkowato liści. Rozrasta się dobrze. Blaszki liściowe sercowate, młode - lekko poskręcane, o długości do 20 cm i szerokości 7,5 cm, na początku sezonu kremowo-białe (potem czysto białe), z bardzo szerokim, nieregularnym zielonym marginesem, pokrywającym do 2/3 powierzchni liścia. Powierzchnia liści jest lekko błyszcząca.

Funkia  'Night Before Christmas' ma kwiaty bladolawendowe na śmietankowobiałych, cętkowanych, wyrastające na czerwono zabarwionych pędach wysokości około 80 cm. Zakwita na przełomie czerwca i lipca.

Funkia najlepiej rośnie w cieniu lub półcieniu, znosi jedynie poranne lub późnowieczorne słońce. Na cieplejszych stanowiskach rośnie dobrze, dość szybko tworząc duże, gęste kępy.

Doskonale nadaje się do zestawień kolorystycznych na rabaty i pod korony drzew i krzewów.

Rozmnaża się jedynie wegetatywnie przez podział rozrośniętych kęp jesienią lub wczesną wiosną.

Na skalę masową podstawowym sposobem rozmnażania funkii jest jedna z metod rozmnażania in vitro - mikrosadzonkowanie.

 

FUNKIA HOSTA Twój pomysł na Ogród Zestaw Mix 6szt

Cena: 59.9 PLN
Dostępna ilość: 5
Ilość sztuk: 

ZESTAW ZAWIERA 6 SZTUK FUNKII

Funkie  z doniczki

Dla bezpieczeństwa wysyłane bez doniczek

-1szt Funkia Stiletto

-1szt Funkia Regal Splendor

-1szt FUNKIA DREAM QUEEN

-1szt Blue Mouse

-1szt FUNKIA JUNE

- 1szt Funkia Night Before Christmas

ZAARANŻUJ SWÓJ OGRÓD

WEDŁUG SWOJEGO POMYSŁU :)

 

 

 

 


DODATKOWE WIADOMOŚCI

Funkie są roślinami długowiecznymi i na jednym stanowisku mogą rosnąć nawet kilkadziesiąt lat. Warunkiem ich dobrego wzrostu jest stały dostęp wody w podłożu. Rośliny te mają spore wymagania pokarmowe i najlepiej rosną na glebach żyznych, wilgotnych, o odczynie lekko kwaśnym.

Z zasady funkie to rośliny do cienia lub półcienia. Są jednak pojedyncze odmiany, które mogą z powodzeniem rosnąć w słońcu, do tej grupy zaliczane są przede wszystkim odmiany o intensywnie żółtej barwie liści oraz te o liściach zielonych.

Najmniejsze kępy hosty maja średnicę kilkunastu centymetrów, zaś największe nawet do 2 metrów. To samo dotyczy wysokości roślin, która waha się od około 10 do 150 cm.

Pomimo zawiązywania dość licznych nasion, hosty rozmnażane przez ich wysiew nie powtarzają cech roślin matecznych, dlatego poszczególne odmiany rozmnaża się jedynie wegetatywnie przez podział rozrośniętych kęp, jesienią lub wczesną wiosną. 

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

W okresie wczesnowiosennym większość bylin pozbawiona jest części nadziemnej.. Stopień rozwoju jest ściśle związany z indywidualnymi cechami gatunku.

Niektóre rośliny wymagają do prawidłowego wzrostu ciepłych nocy występujących w naszym klimacie w okresie maja/czerwca, inne zaś intensywnie rozwijają się już w marcu.

 Żywa część rośliny pozostaje pod ziemią. Kupując rośliny w okresie wczesnowiosennym (marzec - kwiecień) należy mieć świadomość, że większość z nich jest wówczas w fazie uśpionej.

Sadzonki takie zwykle nie posiadają jeszcze liści i pędów lub dopiero zaczynają się one rozwijać

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.