DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

ZESTAW Siedmiu Pięknych traw do ogrodu MIX

Czerwona Trawa Red Baron

 

Jest szczególnie ceniona z uwagi na oryginalne zabarwienie źdźbeł trawy, które przybierają czerwony kolor.Nadaje się do uprawy pojemnikowej – wtedy może być niesztampową dekoracją balkonów, tarasów, drzwi wejściowych i głównej drogi prowadzącej do domu. Można nią dekorować zbiorniki wodne. Ze względu na niezbyt szybki wzrost nadaje się nawet do bardzo małych ogrodów.Preferuje gleby żyzne i wilgotne. Dorasta do ok. 50 cm.

Lubi stanowiska słoneczne - wtedy ma najładniej wybarwione źdźbła.

Gatunek jest mrozoodporny, ale zaleca się go okryć ściółką przed nadejściem zimy. Problemem mogą być bezśnieżne zimy i mokre podłoże. Suche liście ścina się dopiero wiosną, przez zimę będą stanowiły dodatkową barierę ochronną. Trawę można sadzić wczesną jesienią (przełom września i października) lub wiosną (od kwietnia do maja). W czasie susz należy ją podlewać. Intensywne nawożenie nie jest wskazane. Warto sporadycznie aplikować nawozy organiczne lub mineralne z większą ilością potasu i mikroelementów.  Gatunek jest mało podatny na choroby (o ile stanowisko nie jest zbyt mokre) oraz szkodniki.

 

Turzyca Morrowa 'Ice Dance'

Oprócz dekoracyjnego pokroju i ulistnienia turzyca ma także atrakcyjne kwiatostany w postaci kłosów z żółtymi pręcikami osiągające 40 cm wysokości. Pojawiają się one od maja do czerwcaBardzo dobrze wyglądają w nasadzeniach grupowych na tle krzewów ozdobnych. Nadają się do posadzenia na rabatach i obwódkach. Wspaniale prezentują się jako obrzeża alejek i ścieżek ogrodowych.  Doskonale wyglądają sadzone w donicach. Ze względu na swe dekoracyjne ulistnienie, są również wysoko cenione we florystyce

 

Piękna TRAWA BORDOWA

Rozplenica Rubrum (Pennisetum)

Interesująca kolorystycznie kępiasta trawa dorastająca do wysokości 90 a 120 cm w czasie kwitnienia.Wyróżnia się atrakcyjną, purpurowobrunatną barwą zarówno liści, jak i kwiatostanów.Kwiatostany puszyste, o długości około 30 cm

 

Turzyca Włosista Bronco

do ogrodu lub wokół oczka

---wys. 30 cm

---kwit.V-VI

---stan. słońce-półcień

To niska trawa ozdobna. Rośnie w zwartych kępach o szerokości 40-50 cm. Doskonale znosi stanowiska w pełnym słońcu lub w lekkim zacienieniu. Jej zaleta są delikatne ozdobne liście w kolorze miedziano-brązowym, zdobiące ogród przez cały sezon! Tworzy gęste, ładne kępy.

Pięknie odznaczają sie wśród innych roślin zielonych :)

 

Rozplenica japońska HAMELN GOLD

W pełni zimoodporna.

Rozplenica japońska HAMELN GOLD to miniaturowa odmiana rozplenicy tworząca kępy liściowe do 30cm wysokości, natomiast w okresie kwitnienia wyrasta do 50 cm. Kwiatostany pojawiają się końcem lipca. Są wyjątkowe ze względu na swój niewielki rozmiar i puszystą budowę. Jednocześnie są także bardzo dekoracyjne gdyż pojawiają się bardzo licznie. Kolorystyka jest zmienna początkowo są zielonkawe, następnie bieleją przybierając kremowe zabarwienie. Dojrzałe kwiatostany stają się brązowawe. Odmiana HAMELN GOLD jest szczególnie atrakcyjna ze względu na swe ubarwienie liści, które przez cały okres wegetacji przybierają barwę cytrynowo-żółtą. Jest to pierwsza odmiana rozplenicy o żółtym kolorze liści.

Podstawowe informacje:

  • Barwa liści: żółte
  • Barwa kłosów: beżowe, białe
  • Stanowisko: słoneczne
  • Termin kwitnienia: VIII - IX
  • Wymagania: gleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
  • Wysokość: do 0,5 m

Rozplenica Fireworks

Charakteryzująca się intensywnym czerwono-bordowym wybarwieniem liści. Dodatkowo na liściach widoczny jest dekoracyjny pasek. Dorasta od 90 do 120 cm wysokości w trakcie kwitnienia. Kwiaty duże, puszyste także zabarwiają sie na blado czerwony kolor. Kwiatostan dorasta do 30 cm długości. Kwitnienie przypada na pełnię lata aż do jesienii. . Gdy temperatury spadają poniżej 5 stopni należy przenieść do ciepłego i jasnego pomieszczenia.

 

 

MISKANT Chiński Apache

Niska, gęsta, kępiasta trawa, dorastająca do wysokości 0,5-0,7 m.  Liście równowąskie, wyprostowane, na końcach delikatnie przewisające, długości do 60 cm i szerokości około 1-2 cm, jasnozielone z wyraźnymi żółtymi, poprzecznymi prążkami, szerokości do 2 cm.

Podstawowe informacje

  • Dość odporna na mróz.
  • Wymaga miejsc nasłonecznionych.
  • Tolerancyjna co do podłoża, najlepiej rośnie w ziemi umiarkowanie żyznej, wilgotnej ale przepuszczalnej, o odczynie od lekko kwaśnego po zasadowy.

 

ZESTAW Siedmiu Pięknych traw do ogrodu MIX

Cena: 64.99 PLN

AKTUALNIE ROSNĘ...

Adres e-mail

 

Zestaw Siedmiu Pięknych Traw do ogrodu zawiera:

 

- Miskant Chiński Apache 1szt

- Kolorowa Trawa ROZPLENICA SZCZECINKOWATA FIREWORKS -1szt 

- Rozplenica japońska Hameln Gold trawa piórkowa 1szt

- BORDOWA TRAWA OZDOBNA Rozplenica Rubrum -1szt

- Turzyca Morrowa 'Ice Dance' -1szt

- Turzyca Włosista Bronco -1szt

- Czerwona Trawa Imperata Cylindryczna Red Baron -1szt

 

----------------------------------------------------------------------------------

DLA BEZPIECZEŃSTWA WYSYŁANE BEZ DONICZEK

Turzyce nie należą do roślin wymagających.

Preferują gleby wilgotne, dobrze zdrenowane. Poradzą sobie na przeciętnych glebach ogrodowych także na suchych wykazują dużą odporność.

Stanowisko powinno być słoneczne bądź półcieniste oraz osłonięte od wiatrów. Można sadzić je również w miejscach nadwodnych.

 

ZAARANŻUJ SWÓJ OGRÓD

WEDŁUG SWOJEGO POMYSŁU :)

 


 

KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 300 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 


 

© 2021 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.