DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

ZESTAW MIX Pięciu Pięknych traw do ogrodu

 

Trawa pampasowa BIAŁA

Cortaderia selloana

TRAWA ZE WZGLĘDU NA SWOJĄ WIELKOŚĆ PRZYCINANA DO WYSYŁKI, LEPIEJ SIĘ WTEDY PRZYJMUJE.

Trawa pampasowa należy do najpiękniejszych traw ozdobnych, uprawianych w naszym klimacie. Jej puszyste, niezwykle okazałe kwiatostany pojawiają się pod koniec lata lub wczesną jesienią i stanowią interesujące urozmaicenie ogrodowych kompozycji w okresie, gdy większość kwiatów już przekwita. Roślina cechuje się długimi, wąskimi, zielonymi liśćmi łukowato przewieszającymi się na zewnątrz kępy.

W zależności od warunków środowiskowych roślina osiąga 1-2 m wysokości i szerokość zbliżoną do 1 m. Pędy trawy pampasowej zakwitają we wrześniu i w październiku.

 

 

 

 

 

Piękna TRAWA CZERWONA EVERFLAME

UNCIMA RUBRA

Cudna odmiana trawy ozdobnej wybarwiająca się na intensywny kolor - jaskrawą czerwień. Roślinka pochodzi z okolic Australii i  Nowej Zelandii.
Rośnie w zwartych kępach, dorasta do około 40-30 cm. Posiada bardzo dekoracyjne liście. W okresie letnim  dodatkową ozdobą są czarne kłosy, które wspaniale kontrastują na tle jaskrawoczerwonych liści.
Trawa preferuje gleby umiarkowanie wilgotne, próchniczne, przepuszczalne. Lubi stanowisko słoneczne lub półcieniste. W mroźne zimy warto przykryć.
LUB ROZPLENICA SZCZECINKOWATA FIREWORKS

Charakteryzująca się intensywnym czerwono-bordowym wybarwieniem liści. Dodatkowo na liściach widoczny jest dekoracyjny pasek. Dorasta od 90 do 120 cm wysokości w trakcie kwitnienia. Kwiaty duże, puszyste także zabarwiają sie na blado czerwony kolor. Kwiatostan dorasta do 30 cm długości. Kwitnienie przypada na pełnię lata aż do jesienii.

Nie jest odporna na niskie temperatury. Gdy temperatury spadają poniżej 5 stopni należy przenieść do ciepłego i jasnego pomieszczenia.

TRAWA ROZPLENICA RED BARON  

Trawa ozdobna Imperata Red Baron to niezwykle ozdobna i rzadko spotykana trawa. Jest szczególnie ceniona z uwagi na oryginalne zabarwienie źdźbeł trawy, które przybierają czerwony kolor.Nadaje się do uprawy pojemnikowej – wtedy może być niesztampową dekoracją balkonów, tarasów, drzwi wejściowych i głównej drogi prowadzącej do domu. Można nią dekorować zbiorniki wodne. Ze względu na niezbyt szybki wzrost nadaje się nawet do bardzo małych ogrodów.Preferuje gleby żyzne i wilgotne. Dorasta do ok. 50 cm. Lubi stanowiska słoneczne - wtedy ma najładniej wybarwione źdźbła.

 

Miskant Variegatus 

 

‚Variegatus’ wśród wielu odmian miskantów wyróżnia się niebywałymi rozmiarami i białym obrzeżeniem liści. Kępy osiągają nawet 2 m wysokości i zachowują dość zwarty, przewieszający się pokrój, który pięknie podkreślany jest przez biało obrzeżone, szerokie liście. Jedna z nielicznych odmian miskanta o białych brzegach liści, które nadają całej kępie świetlistego uroku od wiosny do samej jesieni. W warunkach Polskiego kliematu zakwita rzadko, dlatego lepiej ją traktować jako odmianę ozdobną z jasnego ulistnienia.

 

 

Miskant Little Zebra 

 

To karłowata odmiana miskanta dorastająca do około 70-90cm wys.(w czasie kwitnienia około 100-120cm wys.), o ładnych, gęstych, przewieszających się kępach. Liście jasnozielone z poprzecznymi, kremowo-złotymi prążkami; wąskie, zwisające równomiernie w dół kępy niemal, że do samej ziemi. We wrześniu  pojawiają się kwiatostany - początkowo ciemnoróżowe z czasem różowo-srebrzyste wiechy  wznoszące się nad kępą liści, które zdobią roślinę aż do wiosny.

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

 

ZESTAW MIX Pięciu Pięknych traw do ogrodu

Cena: 69.99 PLN

AKTUALNIE ROSNĘ...

Adres e-mail

Zestaw Pięciu Pięknych Traw do ogrodu zawiera:

 

- TRAWA ROZPLENICA RED BARON  1szt

- Miskant Variegatus -1szt

- Czerwona Trawa Uncima Rubra Everflame-1szt lub ROZPLENICA SZCZECINKOWATA FIREWORKS- 1szt

- Miskant Little Zebra 1szt

-Trawa Pampasowa Biała lub Róż -1szt

----------------------------------------------------------------------------------

Cena dotyczy sadzonek w doniczce P9

DLA BEZPIECZEŃSTWA WYSYŁANE BEZ DONICZEK

 

ZAARANŻUJ SWÓJ OGRÓD

WEDŁUG SWOJEGO POMYSŁU :)

 


 

KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 300 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 


 

© 2021 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.