Trawa Miskant chiński Zebrinus

Cena: 12.99 PLN
Dostępna ilość: 10
Ilość sztuk: 

TRAWA Miskant chiński Zebrinus.

do ogrodu lub wokół oczka

Cena dotyczy 1 sadzonki w doniczce p9

 

Opis produktu:

Miskant ‘Zebrinus’ jest rośliną, która idealnie nadaje się do ogrodów w stylu japońskim, na grupy ogrodowe, jako solitery, tła dla rabat bylinowych, do nasadzeń wokół oczek wodnych, na szpalery, a także pojedynczo przy altanach. Jest byliną wieloletnią, dorastającą do 2,2 m wysokości. Odmiana ta nie jest tak ekspansywna jak gatunek miskant chiński, który może dorastać nawet do 4 m wysokości i rozrastać się w szerokie kępy. Na 1 m2 sadzi się 2-3 młode rośliny, po dwóch latach osiągają dorosłe rozmiary. Liście tej trawy są wąskie, trzcinowate, delikatnie łukowato wygięte, zabarwione intensywnie na oliwkowozielono z poprzecznymi żółtymi paskami kojarzonymi z paskami zebry

  • Miskant ‘Zebrinus’ nie wymaga wiele uwagi. W czasie suchego lata konieczne jest podlewanie. Starsze osobniki są mrozoodporne, młode wymagają okrywania na zimę. Aby je zabezpieczyć przed nadchodzącymi mrozami, trawy należy związać sznurkiem na wysokości około 0,5-0,75 m (w zależności od wysokości) i dodatkowo okręcić słomą. Po zimie bylinę należy przyciąć, usunąć suche gałązki i odświeżyć, co zapewni nam jej piękny do następnej wiosny.
  • Polecana do sadzenia na dużych rabatach, w ogrodach nadwodnych, w specjalnych ogrodach przeznaczonych na trawy ozdobne, pojedynczo lub po 2-3 w grupie. Liczba roślin na 1 m2 - 3.

 

 

 

DO ZAMÓWIENIA DOŁĄCZAMY KRÓTKI

OPIS- WSKAZÓWKI SADZENIA ROŚLIN :)

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU

KAŻDA ROŚLINKA OPISANA OSOBNO WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU Z IDENTYFIKACJĄ :)


UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

W okresie wczesnowiosennym większość bylin pozbawiona jest części nadziemnej.. Stopień rozwoju jest ściśle związany z indywidualnymi cechami gatunku.

Niektóre rośliny wymagają do prawidłowego wzrostu ciepłych nocy występujących w naszym klimacie w okresie maja/czerwca, inne zaś intensywnie rozwijają się już w marcu.

 Żywa część rośliny pozostaje pod ziemią. Kupując rośliny w okresie wczesnowiosennym (marzec - kwiecień) należy mieć świadomość, że większość z nich jest wówczas w fazie uśpionej.

Sadzonki takie zwykle nie posiadają jeszcze liści i pędów lub dopiero zaczynają się one rozwijać

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.