Trawa Imperata cylindryczna Red Baron

Cena: 9.9 PLN
Dostępna ilość: 10
Ilość sztuk: 

Imperata Cylindryczna 'Red Baron'

do ogrodu lub wokół oczka

Cena dotyczy 1 sadzonki w doniczce p9

Opis produktu :

Trawa ozdobna Imperata Red Baron to niezwykle ozdobna i rzadko spotykana trawa. Jest szczególnie ceniona z uwagi na oryginalne zabarwienie źdźbeł trawy, które przybierają czerwony kolor.Nadaje się do uprawy pojemnikowej – wtedy może być niesztampową dekoracją balkonów, tarasów, drzwi wejściowych i głównej drogi prowadzącej do domu. Można nią dekorować zbiorniki wodne. Ze względu na niezbyt szybki wzrost nadaje się nawet do bardzo małych ogrodów.Preferuje gleby żyzne i wilgotne. Dorasta do ok. 50 cm. Lubi stanowiska słoneczne - wtedy ma najładniej wybarwione źdźbła.

Gatunek jest mrozoodporny, ale zaleca się go okryć ściółką przed nadejściem zimy. Problemem mogą być bezśnieżne zimy i mokre podłoże. Suche liście ścina się dopiero wiosną, przez zimę będą stanowiły dodatkową barierę ochronną. Trawę można sadzić wczesną jesienią (przełom września i października) lub wiosną (od kwietnia do maja). W czasie susz należy ją podlewać. Intensywne nawożenie nie jest wskazane. Warto sporadycznie aplikować nawozy organiczne lub mineralne z większą ilością potasu i mikroelementów.  Gatunek jest mało podatny na choroby (o ile stanowisko nie jest zbyt mokre) oraz szkodniki.

Rozrasta się przez podziemne rozłogi, rośnie dość wolno. Największą dekoracją są czerwono-zielone liście, jesienią dodatkowo przebarwiające się na fioletowo. Zdarza się, że zakwita (w polskim klimacie zjawisko jest rzadkie), jednak drobne białe kwiaty zebrane w wąskie kwiatostany nie mają szczególnej wartości dekoracyjnej. Okres kwitnienia przypada pomiędzy sierpniem a wrześniem.

 

 

DO ZAMÓWIENIA DOŁĄCZAMY KRÓTKI

OPIS- WSKAZÓWKI SADZENIA ROŚLIN :)

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU

KAŻDA ROŚLINKA OPISANA OSOBNO WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU Z IDENTYFIKACJĄ :)


UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

W okresie wczesnowiosennym większość bylin pozbawiona jest części nadziemnej.. Stopień rozwoju jest ściśle związany z indywidualnymi cechami gatunku.

Niektóre rośliny wymagają do prawidłowego wzrostu ciepłych nocy występujących w naszym klimacie w okresie maja/czerwca, inne zaś intensywnie rozwijają się już w marcu.

 Żywa część rośliny pozostaje pod ziemią. Kupując rośliny w okresie wczesnowiosennym (marzec - kwiecień) należy mieć świadomość, że większość z nich jest wówczas w fazie uśpionej.

Sadzonki takie zwykle nie posiadają jeszcze liści i pędów lub dopiero zaczynają się one rozwijać

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.