Back
Przedsprzedaz
  Produkt w przedsprzedaży
Wysyłki od: 2026-02-02

FUNKIA BLUE IVORY Hosta Niebieska Kość Słoniowa

22.99 

63 w magazynie

SKU: Hosta Kategorie: , ,

Darmowa wysyłka

Powyżej 500 zł

Masz pytania? Zadzwoń do nas.

+48 795 688 594
Opis

Opis

FUNKIA BLUE IVORY

Cena dotyczy sadzonki w doniczce p9.

 

Wysokość od 30 do 60 cm

Kwitnienie czerwiec / lipiec

Hosta ta zawdzięcza swoją nazwę atrakcyjnej dekoracji liści.

W tłumaczeniu Blue Ivory oznacza „niebieska kość słoniowa” i bardzo przypomina grę kolorów jej liści.Jest w kształcie serca, spiczasty, o pełnych krawędziach i błyszczący, spektakularny kolor. 

Wiosną liście są kremowobiałe,a w środku lata ostatecznie przekształcają się w kość słoniową.

Niebiesko-zielony środek liści tworzy wspaniały kontrast z białą krawędzią i tworzy jasne akcenty w ciemnych obszarach ogrodu.

Na poskręcanych i niezwykle dekoracyjnych liściach już w czerwcu dominują kwiaty w kolorze lawendy.

Kwitną one w kwiatostanach w kształcie wiech aż do lipca.

Hosta preferuje gleby bogate w próchnicę, piaszczysto-gliniaste, dobrze przepuszczalne i świeże.

Charakteryzuje się dobrą zimotrwalością, a także imponuje odpornością na choroby i szkodniki.

Kwiaty są dzwonkowate, najczęściej w odcieniach lawendy lub fioletu, i wyrastają na długich pędach nad liśćmi

DODATKOWE INFORMACJE 

Funkie najlepiej rosną na ocienionych i wilgotnych stanowiskach.

Świetnie nadaje się do obsadzania stawów, oczek wodnych,strumyków.

Świetnie prezentuje się w kompozycjach z innymi roślinami.

Dobrze wygląda zarówno na małych rabatkach jak i w dużych ogrodach, parkach, skwerach.

Mniejsze odmiany świetnie nadają się do uprawy w donicach i pojemnikach na balkonach lub tarasach.

Charakterystyczne dla funki jest to że kolor liści zależy od miejsca w którym rośnie,im ciemniejsze i bardziej zacienione tym ciemniejsze liście.

KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A 🙂

​​

UWAGA!!!

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą – są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Gleba

Żyzna, próchnicza, przepuszczalna i umiarkowanie wilgotna. Preferuje podłoże lekko kwaśne (pH ok. 6,0).

Głębokość sadzenia

Sadzić na głębokości odpowiadającej wysokości bryły korzeniowej, tak aby korona korzeniowa (miejsce styku pędów i korzeni) znajdowała się tuż pod powierzchnią gleby.

Kolor Kwiatów

Lawendowy (Lawenda/Jasnofioletowy). Kwiaty rurkowate, na pędach kwiatostanowych do ok. 35–60 cm wysokości.

Kolor Liści

Intensywnie niebieski środek (który latem może przejść w niebieskozielony) z bardzo szerokim, kremowobiałym/koloru kości słoniowej marginesem. Liście szerokie, sercowate, sztywne i grube.

Kwitnienie

Lipiec–Sierpień.

Mrozoodporność

W pełni mrozoodporna (najczęściej Strefa 3–4), nie wymaga okrycia zimą.

Rozstaw sadzenia

50–60 cm.

Stanowisko

Półcień lub Cień. Cień pomaga utrzymać głęboki, niebieski kolor w centrum liścia, unikać ostrego, południowego słońca.

Szerokość

Około 40–50 cm.

Wielkość

Mała do Średniej (często opisywana jako dorastająca do 25 cm wys. i 30 cm szer. u młodych, ale starsze kępy są większe).

Wysokość

25-35cm

Zastosowanie

Soliter, nasadzenia grupowe, rabaty, uprawa pojemnikowa. Odmiana odporna na ślimaki.

Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „FUNKIA BLUE IVORY Hosta Niebieska Kość Słoniowa”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *