Osoka Aloesowata

Cena: 3 PLN
Dostępna ilość: 500
Ilość sztuk: 

OSOKA ALEOSOWATA

Cena dotyczy 1 sadzonki 

Przykładowa sadzonka na zdjęciach

OPIS PRODUKTU

Osoka jest mrozoodporna

Na początku umieszczamy ją w plytkiej wodzie do 40cm, mozna ja cala zanurzyc blisko powierzchni a jej liście wyjdą same ponad powierzchnie wody juz w wersji nadwodnej sztywnej.

Najlepiej zabezpieczyc tak by nie wyplynela na głeboką wodę

Mozna przywiązac sznurkiem albo przycisnac kamieniem listek. Osoka na zimę opada na dno i jezeli nie bedzie miala dostepu do swiatla moze nie wyplynac dlatego na poczatek na plytkie miejsca potem się sama rozmnoży i będzie pływać gdzie jej pasuje

Roślina ta swobodnie pływa na powierzchni stawów czy płytkich i spokojnych jezior. Jest mrozoodporna, a dzięki rozłogom tworzy wielkie kolonie i masowo porasta zbiorniki wodne przy brzegach. Osoka aloesowata może również zasiedlać płynące zbiorniki wodne, gdzie na większych głębokościach jest często zakorzeniona na dnie. Roślina ma długie, spiczaste liście, które kształtem przypominają nieco liście aloesu; również przez to, że na ich brzegach wyrastają kolce. Są one wąskie i lancetowate, zebrane w rozety i cechują się brązowozielonym kolorem. Od połowy maja do sierpnia można dojrzeć drobne, białe kwiaty osoki.

Roślina jest łatwa w uprawie, gdy zapewni się jej odpowiednie warunki. Bylina wodna nie tylko potrzebuje płytkiego zbiornika z odpowiednią dawką osadów organicznych, ale także dużej ilości światła. Głębokość wody powinna wynosić od 30 do 60 cm. Osoka aloesowata jest również bardzo odporna na wszelkie szkodniki i choroby. Ze względu na silną mrozoodporność doskonale odnajduje się w polskim klimacie.

Roślina szybko sama się rozprzestrzenia, dlatego wiosną można usuwać brzydsze okazy i nieco przerzedzać gęstą kolonię. Rozmnaża się poprzez oddzielanie młodych odłogów latem.

Dekoracyjne, spiczaste liście osoki czynią ją doskonałą ozdobą oczek wodnych. Chętnie jest uprawiana w przydomowych ogrodach i parkach ze względu na łatwość uprawy. Innym zastosowaniem osoki aloesowatej jest pasza dla zwierząt hodowlanych – ponieważ szybko się rozprzestrzenia i łatwo rozmnaża, jest stosunkowo tania i nieskomplikowana w hodowli. Doskonale nadaje się również do wytwarzania nawozu. Z powodu swoich zastosowań można osokę uprawiać przemysłowo.

Odbiór osobisty lub wysyłka od poniedziałku do środy

DO ZAMÓWIENIA  DOKŁADAMY ZAWSZE ALBO WIĘCEJ ILOŚCI SADZONEK

ALBO COŚ EKSTRA W ZALEŻNOŚCI OD DOSTĘPNOŚCI:)

UWAGA ! ! !

PRZY ZAMÓWIENIACH PACZKOMATEM W PRZYPADKU WYSOKICH TEMPERATUR

PROSIMY O NIEZWŁOCZNE ODBIERANIE ZAMÓWIEN

GDYZ PRZY MOCNYM NASLONECZNIENIU NIE SPRZYJA TO ROŚLINKOM

 OSTATNIO PRZEGLĄDANE PRODUKTY

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.