KOTEWKA ORZECH WODNY do oczka wodnego

Kod produktu: Trapa
Cena: 4.9 PLN
Dostępna ilość: 197
Ilość sztuk: 

 

 

Orzech Wodny Kotewki  (Trapa natans)

DO OCZKA WODNEGO

Cena dotyczy 1szt orzecha kotewki na innej aukcji komplet orzechów

Opis:

  • Kotewka to roślina jednoroczna co oznacza ze każdego roku rośliny jesienią zamierają wydając kolczaste orzechy z których wiosna wyrosną nowe piękne okazy.

 

Do tej pory można było u nas kupić sadzonki tej rośliny ostatnio z już dojrzałymi orzechami. Od teraz będzie można kupić dojrzałe orzechy,

które wrzucone do wody w oczku na głębokość kilkudziesięciu cm będą spokojnie czekać do wiosny, w okolicach kwietnia zaczną kiełkować.

Z jednego orzecha w sprzyjających warunkach możne wyrosnąć nawet kilka rozet z których każda możne zawiązać nawet po 5-8 orzechów.

 

  • Orzecha Kotewki można umieścić w donicy, na żyznym mulistym podłożu. Nie zakopywać. Główna krawędź donicy powinna znajdować się na głębokości około od 30 do 60cm pod wodą. Na wiosnę gdy temp osiągnie około 10 stopni, z każdego orzecha wyrośnie najpierw jedna rozeta z  liśćmi. Gdy warunki będą sprzyjać na pędach bocznych mogą pojawić się dodatkowe rozety. Zdarza się, że pojedyncze orzechy mogą skiełkować po dwóch latach. Więc jakby któryś orzech nie zakiełkował proszę go zostawić na kolejny rok. Trwałość takich orzechów o ile nie zostaną przesuszone to 5 i więcej lat.
  • Orzechy umieszczamy w oczku  od razu po otrzymaniu, przezimują w oczku bez problemu

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 


 

© 2020 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.