Azolla Karolińska Woreczek 7x10cm do oczka wodnego

 

UWAGA!!!

W okresie wczesnowiosennym większość bylin pozbawiona jest części nadziemnej.. Stopień rozwoju jest ściśle związany z indywidualnymi cechami gatunku.

Niektóre rośliny wymagają do prawidłowego wzrostu ciepłych nocy występujących w naszym klimacie w okresie maja/czerwca, inne zaś intensywnie rozwijają się już w marcu.

 Żywa część rośliny pozostaje pod ziemią. Kupując rośliny w okresie wczesnowiosennym (marzec - kwiecień) należy mieć świadomość, że większość z nich jest wówczas w fazie uśpionej.

Sadzonki takie zwykle nie posiadają jeszcze liści i pędów lub dopiero zaczynają się one rozwijać

 

 

 

Azolla Karolińska Woreczek 7x10cm do oczka wodnego

Kod produktu: Azolla
Cena: 4.9 PLN
Adres e-mail

UWAGA! CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA OD 1-4 DNI ROBOCZYCH

 

Azolla karolińska (Azolla caroliniana)

Cena dotyczy ok 30 sadzonek zapakowanych w woreczek strunowy

OPIS PRODUKTU

  • Roślinę tą charakteryzują bardzo drobne listki zachodzące na siebie niczym łuski. Łodyga, z której wyrastają jest bardzo krucha, niewidoczna i dychotomicznie rozgałęziona-dorasta maksymalnie do 7cm. Młode listki są jasnozielone z odcieniem szarości, później przebarwiają się na czerwono-brązowe. Na listkach występują bardzo drobne włoski sprawiające, że woda po azolli spływa jak po kaczce. Paprotka ta wytwarza długie, niepierzaste korzenie.

    W oczku wodnym azolla powinna rosnąć w miejscu nasłonecznionym, choć toleruje też nieduże zacienienie. Rozmnażamy ją przez podział większych okazów. Azolle karolińską powinno się zimować na podłożu błotnym, w kuwetach nakrytych szybą (aby zagwarantować odpowiednią wilgotność). Rośliny powinny mieć wówczas zapewnioną temperaturę z zakresu 10-15°C, oraz jasne światło. Zimowanie azolli rzadko jednak kończy się sukcesem, podobnie jak u innych tropikalnych gatunków roślin pływających.

  • Azolla jest drobną pływającą paprotką. Pochodzi ona z cieplejszych rejonów U.S.A, jednak może zimować także w niektórych krajach Europy (w postaci pączków śpiących). Jak mówi literatura, wytrzymuje mrozy do -5°C.

 

  

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

 

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.