DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Skrzyp zimowy - Robustum do oczka

Kod produktu: Equisetum
Cena: 24.99 PLN
Dostępna ilość: 187
Ilość sztuk: 

„Robustum” - skrzyp zimowy Equisetum hyemale 

cena dotyczy sadzonki w doniczce P9
dla bezpieczeństwa wysyłamy rośliny bez doniczek

MINIMUM 6 PĘDÓW - AKTUALNE ZDJĘCIE PONIŻEJ

 

 

OPIS:
rodzina: Equisetaceae

stanowisko: słońce, półcień, cień; wilgotne, podmokłe, płytka woda

opis: proste, nierozgałęzione zielone pędy nadziemne z kremowymi węzłami dorastające do 150 cm

Pędy o grubośći do 12mm odróżniają odmianę robustum od zwykłego skrzypu zimowego którego łodygi zazwyczaj nie przekraczają 6-8mm grubości.

Sadząc go w gruncie należy ograniczyć jego rozrastanie się na boki. Wystarczy strefę korzeniową rośliny ograniczyć poprzez okolenie jej wkopaną wokół blachą czy posadzenie w plastikowej donicy - taka osłona powinna sięgać co najmniej 30 do 40cm w głąb ziemi. Gdy rosnące poziomo pod ziemią pędy natrafią na ściankę, zmienią kierunek - wyrosną w górę zagęszczając kępę. Skrzypy są dość żarłoczne: potrafią co prawda biedować, ale jeśli zasili się je obornikiem osiągną maksymalny wzrost i będą cieszyć żywą zielenią pędów.

 

Sadzenie Skrzypu oraz nawożenie

 

Rośliny te sadzimy w miejscach nasłonecznionych. Choć mogą też rosnąć w półcieniu. Gleba powinna być dość cieżka lecz przepuszczalna, żyzna stale wilgotna. Donica może też stać bezpośrednio w wodzie.

Choć skrzypy nie są roślinami wymagającymi i potrafią rosnąć nawet w jałowym podłożu, to ich wzrost jest w takich warunkach bardzo powolny a roślina zwykle osiąga dużo mniejsze rozmiary. Dodanie odpowiedniego nawozu zdecydowanie przyśpiesza rozrost skrzypu robustum jest on okazalszy i w szybkim tępie tworzy przepiękne kępy. Do nawożenie zalecamy nawóz uniwersalny do oczka i ogrodu dostępny w sekcji nawozy >>>NAWOZY<<<

 

W naszej ofercie znajdziesz również inne rośliny do ogrodu . Zapraszamy! 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN
+48 795-688-594

 

transport

RUSZYŁA SPRZEDAŻ

        NA SEZON 2023

 


 

© 2023 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.